Sony samo podsyca spekulacje wokół PS5 Pro! Firma usuwa film o rzekomej specyfikacji konsoli

PS5 Pro

PS5 Pro i wszystko, co wiąże się z tym sprzętem to temat rzeka, choć taka, która pełna jest niedopowiedzeń, spekulacji i półprawd. Z oczywistych względów jest to też bardzo nośny temat, który wykorzystują nie tylko liczne portale growe, ale też domorośli informatorzy, którzy co jakiś czas dzielą się z nami nowymi detalami związanymi z tą konsolą, a które przeważnie nie mają pokrycia w rzeczywistości. Możliwe jednak, że jeden z twórców nacisnął Sony na odcisk i ujawnił coś, czego nie powinien, a to znowu wywołało lawinę spekulacji.

Specyfikacja PS5 Pro mogła faktycznie zostać ujawniona przez jednego YouTubera

W redditowym wątku poświęconym — a jakże — plotkom i spekulacjom pojawił się kilkanaście godzin temu wpis, w którym potwierdzono, że Sony usunęło film z kanału Moore’s Law is Dead, który poświęcony był właśnie PS5 Pro. Komentujący, którzy mieli okazję zapoznać się z treścią materiału, twierdzą, iż powodem tego jest fakt, iż autor w materiale ujawnił prawdziwą (ale nadal poufną) specyfikację ulepszonej konsoli od japońskiego producenta.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak wskazują niektórzy, autor kanału miał jako dowód przedstawić widzom konkretne dokumenty Sony, które przeznaczone były bezpośrednio deweloperom. Najprawdopodobniej to właśnie to sprowadziło na niego gniew korporacji, która zdecydowała się zrzucić film z platformy YouTube.

Usunięty film o PS5 Pro
Usunięty film Moore’s Law is Dead o PS5 Pro

W komentarzach pod wpisem na Reddicie dość dużo osób uważa, że jeśli informacje uzyskane przez MLiD dotyczące specyfikacji są prawdziwe, to Sony faktycznie w przypadku PS5 Pro szykuje graczom sporą rewolucję. W końcu jego materiał zwiastuje dość spore ulepszenia każdego podzespołu względem podstawowego modelu.

Nie da się ukryć, że teraz za podsycanie spekulacji odpowiada samo Sony, ale nie ma co się dziwić, skoro tutaj mówimy o ujawnieniu poufnych dokumentów przedsiębiorstwa. Z drugiej strony nic tu jeszcze nie jest pewne, a biorąc pod uwagę ogromny szum, jaki robi się wokół PS5 Pro, warto podchodzić do tych doniesień z dystansem.

Źródło: Reddit r/ Gamingleaksandrumours

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.