Spider-Man 2 będzie przygodą na wiele godzin! Deweloperzy widocznie stawiają na jakość, a nie ilość

Marvel's Spider-Man 2 Miles

Spider-Man 2 to jedna z tych pozycji, na którą czeka wielu posiadaczy konsol PlayStation 5. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że do dyspozycji oddane zostanie aż 3 trzy tryby graficzne, a każdy z nich obsłuży Ray Tracing. Pojawiły się także pierwsze konkrety, dotyczące czas potrzebnego na przejście przygody Petera Parkera i Milesa Moralesa. W tej materii gracze również nie powinni mieć większych powodów do obaw!

Spider-Man 2 nie powinien przytłoczyć graczy zbyt długą fabułą

Marvel's Spider-Man 2 Peter
Spider-Man 2

W trakcie rozmowy redakcji VG247 z Ryanem Smithem z Insomniac Games padło stwierdzenie, że Spider-Man 2 zaoferuje podobną długość zabawy, co pierwsza odsłona z 2018 roku. Oznacza to, że decydując się na skupienie wyłącznie na głównym wątku, trzeba przygotować się na około 17 lub nawet 18 godzin zabawy.

Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to definitywny rezultat, bo oczywiste jest to, że twórcy przygotowali dla graczy szereg dodatkowych aktywności i zadań.

Spider-Man 2
Spider-Man 2

Smith przyznał także, że deweloperom nie zależało na ogromnej produkcji, której czas całkowitego przejścia sięgać będzie nawet 100 godzin. Zamiast tego Insomniac Games woli postawić na jakość narracji, jaką zagwarantuje Spider-Man 2.

Nie chcemy, aby to była gra na 80-100 godzin, to nie jest kierunek, którym chcemy podążać. Chcemy opowiadać niesamowite historie, najlepiej jak potrafimy. Chcemy, by każda misja była naprawdę niezapomniana. To jest nasz cel, nie jest nim podążanie za super, super rozległą grą.

Ryan Smith

Deweloper przyznał też, iż wszystko, co napotkamy podczas poznawać przygód Petera Parkera i Milesa Moralesa powinno zawierać „element fabularny”. Jest to coś pożądanego przez graczy, ale tylko pod warunkiem, że jest to dobrze zrealizowane.

Przeczytaj też: Telefon do 800 zł

Wieści na temat około 18 godzin potrzebnych na przejście całej historii byłoby miłą odmianą od szeregu ogromnych gier, które debiutowały w ostatnim czasie. Trzeba jednak pamiętać, że sama długość to nie wszystko, liczy się przede wszystkim jakość prezentowanej historii.

Kup Spider-Man 2

Na koniec przypominamy, że Spider-Man 2 zadebiutuje już 20 października 2023 roku. Tytuł ten dostępny będzie wyłącznie na konsolach PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.