Który Spider-Man będzie głównym bohaterem kolejnych gier? Insomniac Games zdradza swoje plany

Spider-Man 2

Seria Spider-Man tworzona pod skrzydłami Insomniac Games przeżywa prawdziwy rozkwit i kolejne odsłony, które trafiają na rynek, zachwycają swoim poziomem. Ostatnia odsłona, która trafiła na rynek pod koniec października bieżącego roku, okazała się prawdziwym hitem dla wielu posiadaczy konsol PlayStation 5. W jednym z ostatnich wywiadów mogliśmy się dowiedzieć, jak wyglądać będą dalsze losy tego IP.

WAŻNE: Dalsza część tekstu będzie zawierać spore spoilery fabularne dotyczące Spider-Mana 2. Jeśli jeszcze nie ukończyliście swojej przygody z tą grą, to poniższa treść może znacząco popsuć Wam dalszą zabawę!

Spider-Man — kto zostanie nowym bohaterem cyklu Insomniac Games?

Spider-Man 2
Spider-Man 2

W zakończeniu Spider-Mana 2 Peter Parker postanawia przekazać zadanie ochrony Nowego Jorku swojemu kompanowi Milesowi Moralesowi. Ten oczywiście przyjmuje to i od teraz to on staje się jedynym superbohaterem w mieście.

Scenarzystka gry — Brittney Morris — w jednym z ostatnich wywiadów odniosła się do tego zagadnienia. Wskazała ona, że ta konkretna scena była przemyślana i wynikała ona z ewolucji bohatera.

Top zawsze było bardzo naturalne i racze wszyscy wiedzieliśmy, że tak się stanie. Dla mnie pokazuje to ewolucję Milesa; na początku gry widzimy, jak stara się zrozumieć, co chce robić ze swoim, życiem. Pod koniec otrzymaliśmy już Milesa, który dźwiga ciężar uratowania miasta, a także niosącego Petera Parkera, który wówczas nie był wystarczająco silny, by wstać.

Brittney Morris

Idea zamiany ról, w ramach której to właśnie Morales stanie się główną postacią serii pojawiła się na dość wczesnym etapie produkcji Spider-Mana 2. Dyrektor narracji — Ben Arfmann — jasno przyznał, że wszystkie ścieżki gry prowadzą właśnie do tego zakończenia.

Powtarzając to, co powiedziała Brittney: pomysł na historię dwóch Spider-Manów zawsze był bardzo istotny dla tej gry. Myślę, że dość wcześnie wiedzieliśmy, że chcemy mieć ten moment przekazania sterów. W miarę jak go rozwijaliśmy, gdy zaczęliśmy układać kolejne tory prowadzące do tego momentu, wydawało się, że jest to coraz bardziej właściwe. Ben Arfmann

Awans Milesa połączony został z postacią Cindy Moon, która znana jest jako Silk. Mimo że poza fanami komiksów nigdy nie zyskała ona wielkiej popularności, tak deweloperzy wierzą, że przedstawienie jej szerszej publiczności może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 50 cali

Wychodzi więc na to, że kolejny Spider-Man skupiać się będzie właśnie na Milesie i Cindy. Możliwe, że w tym przypadku znowu doczekamy się opowieści o dwóch bohaterach, którzy będą musieli stawić czoła zagrożeniu. Zapowiada się to na tyle interesująco, że Insomniac Games zawsze na wysokości zadania.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.