Potwierdziło się. W Spider-Man Remastered na PC można już połączyć swoje konto Steam z PSN

Spider-Man

W sierpniu pisaliśmy o odkryciu wzmianek na temat PlayStation Network w kodzie źródłowym gry Spider-Man Remastered na PC. To mocno sugerowało, że Sony planuje udostępnić usługę PlayStation Network użytkownikom komputerów osobistych i laptopów. Dzisiaj przeciek niejako się potwierdził, a pecetowy Spider-Man Remastered jest pierwszą grą Sony, która pozwala połączyć konto Steam z PSN.

Spider-Man Remastered na PC z opcją łączenia kont Steam i PlayStation Network

Spider-Man Remastered
Spider-Man Remastered

Spider-Man Remastered na PC otrzymał aktualizację v1.1006.0.0. Skupia się ona przede wszystkim na poprawkach błędów, ale dodaje też jedną opcję, a mianowicie możliwość połączenia konta Steam z PSN bezpośrednio z menu gry. W zamian za zdecydowanie się na taki krok Sony oferuje bonusowe przedmioty w przygodzie Petera Parkera, a także regularny dopływ najnowszych informacji dot. gier PlayStation Studios na PC i konsole.

Przeczytaj też: Upscaling – co to jest?

Co ciekawe, przy okazji Sony uruchomiło oficjalną podstronę poświęconą łączeniu kont Steam z PlayStation Network. Można znaleźć ją pod tym adresem, choć na razie witryna nie została dostosowana do naszego języka. Nie wiadomo, jakie dokładnie plany mają Japończycy względem nowej funkcji, ale znając politykę Sony – raczej nie powinniśmy się nastawiać na tzw. cross-buy, czyli opcję sprawiającą, że kupno gry na jednej platformie spowoduje, że będziemy mogli w nią zagrać także na innej. Pewne jest jednak, że

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.