Splinter Cell: Remake na pierwszych grafikach z okazji 20-lecia serii. Pierwsza część jest dostępna za darmo

splinter cell remake

Z okazji 20-lecia marki Splinter Cell Ubisoft postanowił wypuścić specjalne wideo, upamiętniające serię od wydania pierwszej części 17 listopada 2002 roku, do dzisiaj. Przez 20 minut materiału możemy dowiedzieć się, jak potoczyły się losy gier opowiadających historię Sama Fishera i co nowego w związku ze Splinter Cell: Remake czeka na nas w przyszłości.

Seria Splinter Cell obchodzi 20 urodziny — z tej okazji dostaliśmy pierwsze grafiki koncepcyjne ze Splinter Cell: Remake, gdy pierwsza część cyklu jest dostępna za darmo

Wideo wydae z okazji 20-lecia marki Splinter Cell

Dokładnie 2 dekady temu na światło dzienne wyszedł Splinter Cell, skradanka, która zrewolucjonizowała oraz spopularyzowała gatunek. Na 20. urodziny serii otrzymaliśmy nowe wideo, w którym członkowie zespołu odpowiadającego za Splinter Cell: Remake mówią o przyszłości gry oraz podzielili się kilkoma grafikami koncepcyjnymi. 

Fanów musimy w tym momencie nieco ostudzić, gdyż produkcja znajduje się na bardzo wczesnym etapie i deweloperzy dopiero pracują nad prototypem. Za to potwierdzono, że niektóre elementy zostaną nieco przebudowane, tak by gra trafiła też w gusta współczesnych odbiorców. Według twórców niektóre aspekty (chodzi tutaj przede wszystkim o fabułę) niezbyt dobrze się zestarzały. 

Przy okazji, w ramach Black Friday pierwszy Splinter Cell z 2002 roku udostępniono za darmo w Ubisoft Store. Oferta trwa do 30 listopada 2022 roku 16:00.

Mimo dobrych informacji, marka od jakiegoś czasu przeżywa kryzys. Ostatnią pełnoprawną produkcją z tej serii było Splinter Cell: Blacklist z 2013 roku. Dodatkowo raptem miesiąc temu doszła do nas informacja o odejściu Davida Grivela, czyli głównego reżysera Splinter Cell: Remake, który pracował dla Ubisoftu przez ostatnich 11 lat.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!