Splinter Cell Remake z zupełnie nową historią? Twórcy chcą trafić do współczesnego odbiorcy

Splinter Cell

Fani Sama Fishera zacierają ręce, odkąd Ubisoft potwierdził, że trwają prace nad remakiem pierwszej odsłony serii Splinter Cell. Jak się okazuje, twórcy z Ubisoft Toronto chcą zupełnie przemodelować historię opowiadaną w produkcji. Scenariusz ma być dostosowany do współczesnych realiów.

Splinter Cell to gra nastawiona na współczesnego gracza

Splinter Cell
Splinter Cell

Oryginalna odsłona Splinter Cell została wydana jeszcze w 2002 roku. Od tego czasu w branży wszystko zdążyło zmienić się wielokrotnie, podobnie zresztą w przypadku trendów czy standardów oczekiwanych przez graczy. Z tego właśnie powodu twórcy remake’u postanowili o unowocześnieniu swojej produkcji — nie tylko przez pryzmat grafiki i technologii, ale także scenariusza.

Zobacz też: Komendy do Minecraft

Do sieci trafiło ogłoszenie o pracę wystawione przez Ubisoft Toronto. Twórcy szukają scenarzysty, który ma być zdolny do „zaktualizowania” scenariusza i przemodelowania go pod gusta współczesnego odbiorcy. Ciekawe, jak na taki zabieg zareagują wieloletni fani gry. Możliwe, że po tylu latach od premiery oryginału taki zabieg jest zwyczajnie konieczny. Swoją drogą, fani serii nie mają łatwo — nawet ostatnia część o podtytule Blacklist kończy swój żywot.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.