Splinter Cell Remake z zupełnie nową historią? Twórcy chcą trafić do współczesnego odbiorcy

Splinter Cell

Fani Sama Fishera zacierają ręce, odkąd Ubisoft potwierdził, że trwają prace nad remakiem pierwszej odsłony serii Splinter Cell. Jak się okazuje, twórcy z Ubisoft Toronto chcą zupełnie przemodelować historię opowiadaną w produkcji. Scenariusz ma być dostosowany do współczesnych realiów.

REKLAMA

Splinter Cell to gra nastawiona na współczesnego gracza

Splinter Cell
Splinter Cell

Oryginalna odsłona Splinter Cell została wydana jeszcze w 2002 roku. Od tego czasu w branży wszystko zdążyło zmienić się wielokrotnie, podobnie zresztą w przypadku trendów czy standardów oczekiwanych przez graczy. Z tego właśnie powodu twórcy remake’u postanowili o unowocześnieniu swojej produkcji — nie tylko przez pryzmat grafiki i technologii, ale także scenariusza.

Zobacz też: Komendy do Minecraft

Do sieci trafiło ogłoszenie o pracę wystawione przez Ubisoft Toronto. Twórcy szukają scenarzysty, który ma być zdolny do „zaktualizowania” scenariusza i przemodelowania go pod gusta współczesnego odbiorcy. Ciekawe, jak na taki zabieg zareagują wieloletni fani gry. Możliwe, że po tylu latach od premiery oryginału taki zabieg jest zwyczajnie konieczny. Swoją drogą, fani serii nie mają łatwo — nawet ostatnia część o podtytule Blacklist kończy swój żywot.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!