Ubisoft zmienia plany. Firma wyłączy serwery ośmiu swoich gier trochę później

Ubisoft

W lipcu informowaliśmy o tym, że Ubisoft ogłosił wyłączenie serwerów ośmiu gier (m.in. Assassin’s Creed 3, Far Cry 3 i Splinter Cell Blacklist) wraz z 1 września 2022 roku. Firma tłumaczyła ten ruch przede wszystkim przeznaczeniem wszystkich dostępnych zasobów na nowe i bardziej popularne tytuły. Dziś francuski deweloper przekazał, że zmienia plany, wyjaśniając jednocześnie, czym podyktowana jest ta decyzja.

REKLAMA

Ubisoft wyłączy serwery ośmiu swoich gier 1 października 2022 roku

Assassin's Creed 3
Assassin’s Creed 3

W oficjalnym komunikacie czytamy, że serwery wspomnianych wcześniej ośmiu gier zostaną wyłączone 1 października 2022 roku. Ponadto gracze zyskali dodatkowy miesiąc na pobranie wykupionych DLC (tylko tych przeznaczonych dla trybu singleplayer) do wymienionych poniżej tytułów na PC:

  1. Assassin’s Creed Brotherhood
  2. Assassin’s Creed 3 (wydanie z 2012 roku)
  3. Far Cry 3
  4. Splinter Cell Blacklist

Posiadacze konsol po 1 października 2022 roku nadal będą mieli możliwość pobierania tych dodatków. Ubisoft zapowiedział także, że w najbliższym czasie postara się wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne do Anno 2070 tak, aby w przyszłości gracze nadal mogli korzystać z funkcji sieciowych tego tytułu. Jedyną produkcją, której serwery zostaną wyłączone wraz z pierwszym dniem września, jest gra Space Junkies.

Przeczytaj też: Kody do Heroes 3

Ubisoft w poprzednim komunikacie tłumaczył, że wyłączenie serwerów jest trudną, choć konieczną decyzją. Teraz dodatkowo motywuje swoje działania faktem, że technologia, która napędza moduły sieciowe w starszych produkcjach, jest przestarzała, a przez to podatna na awarie i naruszenia bezpieczeństwa. Pełna treść komunikatu Ubisoftu dostępna jest pod tym linkiem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!