Splinter Cell Remake z nową mechaniką? Ray tracing ma być kolejnym wrogiem Sama Fishera

splinter cell remake

Od zapowiedzi Splinter Cell Remake minęły już ponad dwa lata. Od tego momentu gracze nie dowiedzieli się niczego nowego na temat nadchodzącego tytułu, a pierwsze konkrety najpewniej padną dopiero podczas czerwcowego pokazu Ubisoft Forward. Jeżeli aktualne doniesienia się potwierdzą, to na fanów skradanek czeka prawdziwe wyzwanie.

Splinter Cell Remake – ray tracing utrudni rozgrywkę

Jak twierdzi VISCERAL, jeden z bardziej znanych leakerów i dataminerów, twórcy Splinter Cell Remake chcą wykorzystać ray tracing nie tylko do stworzenia atrakcyjnej oprawy graficznej.

Technika śledzenia promieni ma zostać użyta do ulepszenia udźwiękowienia.

W jaki sposób? System dźwięku w grach nie ogranicza się do odtworzenia prawidłowego nagrania w odpowiednim momencie. Odgłosy otoczenia mają swoją własną fizykę i rozchodzą się w otoczeniu w mniej lub bardziej realistyczny sposób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podobnie jak w przypadku oświetlenia, które wchodzi w interakcję z otoczeniem i tworzy dynamiczne cienie, dźwiękowy ray tracing odpowiada za dynamiczne echa oraz pogłosy. Ich intensywność zależy od odległości dzielącej obserwatora i źródło hałasu.

Dzięki temu przeciwnikom będzie łatwiej zlokalizować poruszającego się gracza, co powinno zauważalnie podnieść poziom trudności.

Warto podkreślić, że Ubisoft prawdopodobnie wykorzysta w tym celu sprzętową akcelerację RT (obciążając dodatkowo kartę graficzną), co wciąż nie jest standardem w branży gamingowej. Taką implementację „raytraced audio” możemy znaleźć m.in. w Returnal wydanym na PC i PS5.

Źródło: Wccftech

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.