Sprzedaż Dragon’s Dogma 2 robi wrażenie… ale czy na pewno? Poznaliśmy konkretny wynik

Dragon's Dogma 2

Wydana pod koniec marca 2024 roku Dragon’s Dogma 2 przed premierą jawiło się jako prawdziwy sprzedażowy hit, który będzie jednym z mocniejszych kandydatów do tytułu Gry Roku. Potem okazało się, że gra została faktycznie dość ciepło przyjęta, choć nie obyło się bez kontrowersji wokół mikropłatności, które są w niej dostępne, ale także dość poważnych problemów z wydajnością, które nie zostały rozwiązane po dziś dzień. Najnowsze wyniki sprzedażowe pokazują, że gra osiągnęła całkiem dobrą, choć niezbyt rewelacyjną sprzedaż.

Sprzedaż Dragon’s Dogma 2 przekroczyła kolejny próg

Według najnowszego komunikatu ujawnionego przez Capcom Dragon’s Dogma 2 od momentu premiery sprzedała się w nakładzie około 3 milionów egzemplarzy na całym świecie. Nie jest to w żadnym wypadku zły wynik, aczkolwiek biorąc pod uwagę cały marketing wokół tej pozycji oraz ogólne zainteresowanie nią w okolicach premiery, tak można zakładać, że wydawca oczekiwał znacznie wyższych rezultatów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dziękujemy 3 milionom Powstańców, którzy wyruszyli na przygody w Dragon’s Dogma 2! Jesteśmy wdzięczni za Wasze ciągłe wsparcie.

Zespół Dragon’s Dogma 2

Według informacji jeszcze z początku kwietnia najnowszy aRPG od Capcomu trafił do około 2,5 miliona osób, co pokazuje też, że ostatni okres stał pod znakiem mocnego wyhamowania sprzedaży. To całkiem naturalne zjawisko, zwłaszcza w przypadku gry single-player i trzeba mieć to na uwadze.

Ciekawe tylko, jak Dragon’s Dogma 2 poradzi sobie nieco odleglejszej perspektywie czasu i jaki wpływ na sprzedaż będzie miał planowany przez Capcom dodatek. Zapewne na nowo obudzi on zainteresowanie historią Arisenów, jednak czy stanie się swoistym game changerem? To się dopiero okaże.

Źródło: Twitter/X: Dragon's Dogma 2

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.