Rewelacyjna sprzedaż Elden Ring! O takim wyniku większość wydawców może tylko pomarzyć

Elden Ring

Premiera Elden Ring miała miejsce 25 lutego, ale mimo upływu czasu sprzedaż nie zwalnia. Wydawca Bandai Namco poinformował w swoim najnowszym raporcie finansowym, że gra rozeszła się do tej pory w nakładzie przekraczającym 16,6 miliona egzemplarzy. To naprawdę świetny wynik, który nie powinien nikogo dziwić. Gra od From Software zachwyciła zarówno graczy, jak i krytyków na całym świecie.

REKLAMA

Sprzedaż Elden Ring robi wrażenie

Elden Ring
Elden Ring

Z racji premiery na koniec lutego, największa sprzedaż przypadła na marzec. To wtedy do rąk graczy trafiło aż 13,4 milionów kopii Elden Ring na wszystkie platformy. Od tego czasu do 30 czerwca sprzedaż wzrosła o kolejne 3,2 miliony egzemplarzy i wyniosła łącznie 16,6 miliona sztuk. Przy okazji, gra wdarła się do listy 10 najlepiej sprzedających się gier w USA w historii.

Zobacz też: Mody do ETS2

Liczby te robią wrażenie. Szczególnie że od kwietnia do końca czerwca gra znalazła kolejne 3 miliony nabywców, co dla wielu wydawców mogłoby stanowić obiekt marzeń. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Wokół Elden Ring wytworzyło się niezwykłe poruszenie i zainteresowanie ze strony ogromnej rzeszy graczy. Później okazało się, że gra zwyczajnie w świecie jest warta tej uwagi.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!