God of War, Days Gone i Horizon Zero Dawn na PC z oficjalnymi wynikami sprzedażowymi

God of War Kratos

God of War na PC to najświeższa premiera Sony na owej platformie. Gra zadebiutowała 14 stycznia 2022 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, które przełożyło się także na pozytywne opinie. Jak się okazuje, nie musieliśmy długo czekać na oficjalne wyniki sprzedażowe tego czy innych wybranych tytułów Sony dostępnych na komputerach osobistych.

REKLAMA

Wyniki sprzedaży God of War na PC i innych gier Sony robią wrażenie

Sprzedaż gier Sony na PC
Wyniki sprzedażowe gier Sony na PC

W nocy ze środy na czwartek podczas specjalnego spotkania prezes PlayStation – Jim Ryan – postanowił podzielić się infografiką, z której można wyczytać, ile sztuk God of War, Days Gone czy Horizon Zero Dawn trafiło na konta „PeCetowców”.

Sprzedaż gier Sony na PC:

  1. Horizon Zero Dawn (premiera w sierpniu 2020 roku) – 2,398 mln
  2. Days Gone (premiera w maju 2021 roku) – 852 tys.
  3. God of War (premiera w styczniu 2022 roku) – 971 tys.

Zdecydowanie najbardziej imponuje sprzedaż przygody Kratosa, która po czterech miesiącach rozeszła się w prawie milionie egzemplarzy na komputerach osobistych. Mówiąc dalej wyłącznie o rynku PC, dochód z roku obrotowego w 2020 roku wyniósł 35 mln dolarów, w 2021 roku liczba ta osiągnęła wartość 80 mln dolarów, a Sony przewiduje, że w 2022 roku uda im się osiągnąć sprzedaż hitów PlayStation na PC na poziomie 300 mln dolarów.

Sprawdź także: Sony komentuje sprawę dopłacania do nowego PS Plus

W tym miejscu warto przypomnieć o tym, że za niespełna miesiąc, bo już 20 czerwca 2022 roku, zadebiutuje Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei. Wiele plotek z poprzednich miesięcy wskazuje także na to, że w nadchodzących miesiącach na PC powinno ukazać się również Ghost of Tsushima, więc kto wie, być może z tymi dwoma dodatkowymi tytułami Sony osiągnie zamierzony cel.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!