Oto najlepiej sprzedająca się gra w USA od początku roku. Dla wielu będzie to niemałe zaskoczenie

Pad PS5 i Xbox Series Elite

Bez dwóch zdań rok 2023 — w przeciwieństwie do ubiegłych dwunastu miesięcy — już na tym etapie obfituje w szereg konkretnych premier. W okresie od stycznia do końca maja gracze nie mogli narzekać na nudę, bo wydawcy, stanąwszy na wysokości zadania, dostarczyli co najmniej kilkanaście tytułów godnych uwagi. Najnowsze zestawienie wyników sprzedażowych gier i sprzętu z USA w dobitny sposób pokazuje, które gry przyciągnęły do siebie największą rzeszę kupujących.

Ranking sprzedaży gier w USA za ostatnie pół roku zdominowany przez produkcje dla jednego gracza

Zgodnie z zestawieniem opublikowanym przez firmę Circana w okresie od 1 stycznia do 27 maja 2023 roku najlepiej sprzedającą się grą w USA okazało się Hogwarts Legacy. Produkcja oparta o uniwersum stworzone przez J.K Rowling sukcesywnie utrzymuje fotel lidera, nie ustępując nawet debiutującej w maju The Legend of Zelda Tears of the Kingdom.

Przygody bohaterskiego Linka wydane na Nintendo Switch szturmem zdobyły najnowsze notowanie, osiągając drugą lokatę i wyprzedzając Call of Duty Modern Warfare 2, które na rynku jest od listopada 2022 roku.

Na kolejno czwartym i piątym miejscu listy znalazły się Star Wars Jedi Survivor oraz Resident Evil 4 Remake. Mimo że są tytuły dedykowane wyłącznie dla jednego gracza, to nadal utrzymują się dość wysoko w rankingu, co zapewne jest dla ich wydawców niemałym powodem do zadowolenia.

Star Wars Jedi Survivor, Resident Evil 4 Remake
Star Wars Jedi Survivor i Resident Evil 4 Remake

Biorąc pod uwagę, że mówimy o rynku w USA, zaskakująco wysoko uplasowała się FIFA 23 (8 miejsce), która wyprzedziła Madden NFL 23 oraz NBA 2K23. Najpopularniejszą grą sportową okazała się jednak MLB The Show 23 od San Diego Studio.

Ostatnie trzy pozycje rankingu zamykają kolejno Sonic Frontiers, Forspoken i wspomniane już wcześniej NBA 2K23. Szczególnie zaskakująca może być w tym zestawieniu obecność produkcji od Square Enix, która — mówiąc delikatnie — nie została w okresie premierowym dobrze przyjęta przez graczy zarówno na konsolach, jak i PC.

Przeczytaj też: Gry hack’n’slash

Ranking ten pokazuje, że amerykańscy gracze w ciągu ostatniego pół roku zdecydowanie chętniej sięgali po głośne produkcje dla jednego gracza z konkretną historią. Pewnym wyjątkiem jest tutaj wymienione Call of Duty Modern Warfare 2, które od premiery wyrobiło sobie wśród graczy niezwykle mocną pozyję.

Kup PlayStation 5

Na kolejnych stronach raportu możemy przeczytać, że w stosunku rok-do-roku amerykańscy gracze wydają co do zasady tyle sam na nowe gry. Oczywiście pewnym odstępstwem od tego jest sezon świąteczny (listopad i grudzień), kiedy to notowane są wzrosty sprzedaży nawet do 15% względem stanu początkowego.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.