Sprzedaż GTA 5 przebiła wszelkie możliwe granice! Nie zgadniesz, ile egzemplarzy gry trafiło do graczy

GTA 5

Bez względu na preferencje i własne upodobania, tak trzeba przyznać bez bicia, że GTA 5 to prawdziwy sukces, który od 2013 roku dostarcza Rockstar Games oraz Take-Two ogromne ilości pieniędzy. Oczywiście od pewnego czasu oczy sporego grona graczy zwrócone są w stronę GTA 6, które — jak się wczoraj okazało — zadebiutuje później, niż wielu mogło się spodziewać. Najnowsze dane ujawnione przez Take-Two potwierdzają, że „piątka” osiągnęła naprawdę ogromny kamień milowy.

Sprzedaż GTA 5 dotarła do każdego niezwykle ważnego kamienia milowego

GTA 5
GTA 5

Według najnowszych informacji ujawnionych przez Take-Two GTA 5 sprzedało się w nakładzie około 200 milionów egzemplarzy przez cały okres od premiery w 2013 roku. Jest to niesamowity wynik, zwłaszcza że tytuł ten pierwotnie debiutował na konsolach PS3 i Xbox 360, potem trafiła na PC, PS4, Xbox One, a wreszcie też na PS5 i Xbox Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, według poprzednich aktualizacji z marca 2023 roku, historia trójki bohaterów w Los Santos rozeszła się w nakładzie 180 milionów sztuk. Mowa więc o przyroście około 20 milionów kopii rok do roku, co jak na ponad 10-letnią grę jest wręcz zdumiewające.

Potwierdzenie tych informacji sugeruje, że to właśnie GTA 5 odpowiada za ponad połowę łącznej sprzedaży wszystkich gier serii tworzonej od lat przez Rockstar Games (około 500 milionów kopii). Co ciekawe, to właśnie Grand Theft Auto 5 pozostaje drugą najlepiej sprzedającą się produkcją w historii, ustępując miejsca tylko Minecraftowi od Mojanga (300 milionów sztuk).

GTA 5
GTA 5

Oczywiście takie wyniki są głównej mierze zasługą GTA Online, które przez cały czas swojej obecności cieszy się ogromnym zainteresowaniem, stale przyciągając do siebie rzesze osób, które chętnie wydają sporo pieniędzy na mikrotransakcje. Z punktu widzenia Take-Two jest scenariusz wręcz wymarzony.

Mając to wszystko na uwadze, można zastanawiać się, czy GTA 6 powtórzy sukces „piątki”. Będzie nie lada wyzwaniem, ale Rockstar Games już nie raz pokazało, że jest w stanie dowozić gry, które przez lata będą dawać frajdę nawet setkom milionów graczy. Może być ciekawie.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.