Sprzedaż Hellblade 2 w USA jest fatalna! Nawet na Xboxach gra jest bardzo daleko w rankingach

Hellblade 2

Hellblade 2 miało być jedną z tych gier, która miała uatrakcyjnić portfolio Xboxa, a także portfolio Xbox Game Pass. W rzeczywistości okazało się, że krótko po premierze gra nie osiąga żadnych spektakularnych wyników sprzedażowych, bo wszyscy woleli korzystać możliwości ogrywania tej gry w usłudze Microsoftu. Okazuje się, że wszystko to miało też wpływ na rynek w USA, gdzie tytuł ten poradził sobie naprawdę miernie.

Słabe wyniki Hellblade 2 w USA

Wedle informacji przekazanych przez Matta Piscatellę z firmy analitycznej Circana Hellblade 2 w maju 2024 roku zajęło dopiero 37. miejsce na listach sprzedaży gier w USA. Jest to więc bardzo słaby wynik, który bardziej przystawałby grze niezależnej, a nie produkcji, która powstała pod skrzydłami Microsoftu. Patrząc dalej, a dokładniej na listy sprzedaży na konsolach Xbox Series X|S nie jest wcale lepiej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na swojej natywnej platformie druga część przygód Senuii zajęła dopiero 21. miejsce, co też nie jest szczególnie dobrym wynikiem. Pewne jest w tym przypadku, że komercyjnie pozycja ta rynku nie podbije.

Ale odchodząc od tematu sprzedaży, warto poruszyć temat zaangażowania graczy w ten tytuł, a zwłaszcza na konsolach Microsoftu. W końcu skoro gra jest w Xbox Game Pass, to bardziej wymiernym wskaźnikiem będzie właśnie porównanie zainteresowania odbiorców na tle innych gier. Okazuje się jednak, że nawet tutaj ciężko mówić o sukcesie.

Senua's Saga: Hellblade II
Hellblade 2

Hellblade 2 na listach najchętniej ogrywanych gier znalazło się dopiero na 12 lokacie, dając się wyprzedzić m.in. Falloutowi 76. Ciężko więc powiedzieć, aby była to pozycja, która porwała graczy i zachęciła ich do więcej niż jednego przejścia. Z drugiej strony, chyba nie taki był jej cel.

Najwidoczniej nawet taka formuła gry niespecjalnie przypadła graczom do gustu i Ninja Theory musi wziąć to pod uwagę przy okazji tworzenia kontynuacji. W końcu „zielone światło” na powstanie trzeciej części jest, teraz pozostaje czekać na efekty prac i liczyć, że deweloperzy nie wpadną pod koła machiny zwolnień w samym Microsofcie.

Źródło: Twitter: Mat Piscatella

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.