Jim Ryan podał nowe dane dotyczące sprzedaży… PlayStation 2! Ciekawa aktualizacja statystyk Sony

PlayStation 2

Niedawno informowaliśmy o wywiadzie, którego na łamach PlayStation Podcast udzielił Jim Ryan. Okazuje się, że poza opinią na temat PS5, odchodzący na emeryturę prezes, podał nowe dane dotyczące sprzedaży PlayStation 2. Najlepiej sprzedająca się konsola do gier na świecie właśnie otrzymała aktualizację swoich statystyk rynkowych.

PlayStation 2 sprzedało się w jeszcze większej liczbie sztuk niż wcześniej zakładano

Jim Ryan podzielił się aktualizacją danych sprzedaży dotyczących PlayStation 2. Okazuje się, że sprzęt rozszedł się w liczbie 160 mln sztuk, a nie 155 mln jak to podane było w 2012 roku. Oczywiście owa zmiana jedynie umacnia pozycję PS2 jako lidera sprzedaży pośród konsol.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższa zmiana uwarunkowana została faktem, że poprzednie dane na temat sprzedaży PS2 pochodziły z 2012 roku, a produkcja sprzętu wstrzymana została dopiero w 2013 roku. Sony oszacowało, że przez ostatni rok życia urządzenia, rozeszło się ono w liczbie 5 mln sztuk.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawa sytuacja, z której wynika, że PS2 poradziło sobie na rynku jeszcze lepiej, niż zakładano wcześniej. Wygląda więc na to, że konkurencja, aby przebyć ten wynik, będzie musiała jeszcze bardziej się wysilić.

A Wy posiadaliście PlayStation 2? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: X (Twitter)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.