Konsole Xbox Series X|S pokonały PlayStation 5 pod względem sprzedaży na kluczowych rynkach

Xbox Series X

Konsole nowej generacji są już z nami od blisko półtora roku. Zarówno PlayStation 5 jak i Xbox Series X|S cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, ale ostatnio lepiej radzą sobie konsole Microsoftu — najnowsze Xboxy po raz pierwszy pokonały PS5 pod względem sprzedaży. Nie da się ukryć, że Amerykanie mają co świętować.

Sprzedaż Xbox Series X|S przewyższa PS5, czyli Microsoft chwali się wynikami za 3 kwartał 2022 roku podatkowego

Xbox Series X|S
Xbox Series X|S

Microsoft opublikował wczoraj wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku podatkowego. Łączny przychód firmy w tym okresie osiągnął 49,4 miliardów dolarów, co przełożyło się na 18-procentowy wzrost względem tego samego okresu rok wcześniej. Z kolei dochód operacyjny wyniósł 20,4 miliardów dolarów, reprezentując wzrost o 19% rok do roku. Jeżeli natomiast chodzi o przychody netto, to Microsoft zarobił „na czysto” 16,7 miliardów dolarów.

Przeczytaj też: 3 miesiące Xbox Game Pass Ultimate w promocji za 50 zł (dla wszystkich)

Sam dział gier osiągnął 3,74 miliardów dolarów przychodu, reprezentując 6-procentowy wzrost rok do roku. Sprzedaż konsol Xbox Series X|S urosła o całe 14%. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak stwierdzenie CEO Microsoftu, Satya Nadella. Mężczyzna powiedział, że w tym kwartale firma jest liderem w sprzedaży konsol nowej generacji w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej.

Dzięki naszym konsolom Xbox Series X i S przez dwa kwartały z rzędu zdobywamy udziały na rynku globalnym.

– Satya Nadella

Mówiąc prościej, sam Microsoft przyznał, że konsole Xbox Series X|S wyprzedziły PlayStation 5 pod względem sprzedaży. Mimo ze firma nie podała konkretnych liczb, to kilka dni temu związany z Xboxem Aaron Greenberg zasugerował, że sprzęty mogły już trafić w ręce blisko 14 milionów graczy. Trzeba jednak zaznaczyć, że Sony wciąż boryka się z problemami z produkcją PS5, dlatego gdy firma je rozwiąże, to walka o konsumenta będzie nieco bardziej wyrównana. Tak czy inaczej, najnowsze Xboxy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a Amerykanie mogą otwierać szampana.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z