Być może właśnie poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży Xbox Series X|S. „Być może”

Xbox Series X|S

Wyniki sprzedaży Xbox Series X|S dotychczas pozostawały tajemnicą, ale niewykluczone, że właśnie dowiedzieliśmy się, ile konsol nowej generacji Microsoft sprzedał od momentu ich premiery. „Niewykluczone”, ponieważ z jednej strony informację podał dalej sam Aaron Greenberg, a z drugiej pochodzi ona z nie do końca zaufanego portalu. W co wierzyć? Oto jest pytanie.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Rzekome wyniki sprzedaży Xbox Series X|S po 17 miesiącach

Aaron Greenberg, przedstawiciel Xboxa, udostępnił na swoim profilu na Twitterze opublikowane przez VGChartz rzekome wyniki sprzedaży Xbox Series X|S. Według portalu konsole Microsoftu najnowszej generacji w ciągu 17 miesięcy od premiery rozeszły się w 13,87 milionach egzemplarzy, pobijając ustalony przez Xboxa 360 wynik o 4,49 miliona sztuk. Problem w tym, że VGChartz publikuje informacje oparte na własnych danych, a w przeszłości zdarzało się, że odbiegały one od rzeczywistości. Jakby tego było mało, w tweecie sprzed 12 lat serwisowi wytknął to sam… Aaron Greenberg.


Przeczytaj też: Zapowiedziano Tales from the Borderlands 2

Z jednej strony informacja o sprzedaży Xbox Series X|S wydaje się wiarygodna, skoro udostępnił ją sam przedstawiciel Xboxa, który w dodatku podziękował graczom za wsparcie, ale z drugiej… Nie wiadomo, bo rzekome wyniki sprzedaży nadal pochodzą z VGChartz. Na ten moment warto brać przytoczone informacje z lekkim przymrużeniem oka, a przynajmniej do momentu, aż nie potwierdzi ich sam Microsoft na swojej stronie internetowej lub jednym z oficjalnych profili w social mediach. A wy dołożyliście swoją cegiełkę do tego (prawdopodobnego) wyniku? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.