Czy Xboxy Series X|S sprzedają się lepiej od Xboxa 360? Odpowiedź może być zaskakująca

Xbox Series X S Xbox 360

Statystyki dotyczące sprzedaży poszczególnych konsol zawsze przyciągają uwagę, a są szczególnie interesujące w przypadku Xboxów. Microsoft bowiem od kilku lat przestał udostępniać publicznie te dane, choć ostatnio prawdopodobnie dane nam było poznać ilość sprzedanych sprzętów najnowszej generacji. Na tej podstawie możliwe było porównanie tempa sprzedaży Xboxów Series X|S oraz Xboxów 360 i okazuje się, że wyniki są naprawdę zdumiewające.

Xboxy Series X|S sprzedają się nieco lepiej niż Xbox 360

Portal VGChartz na podstawie danych udostępnionych rzekomo przez Microsoft (podczas ostatniego wydarzenia BIG) dotyczących sprzedaży konsol Xbox Series X|S postanowił zestawić je z liczbą zakupionych egzemplarzy Xboxów 360. Okazuje się, że w tym samym okresie od premiery (31 miesięcy), to właśnie najnowsza generacja cieszy większą popularnością.

W niewiele ponad 2,5 roku od premiery dziewiątej generacji konsole Xbox Series X|S rozeszły się 21 milionach egzemplarzy. Kultowy Xbox 360 został zakupiony na całym świecie w 19,01 milionach sztuk, a więc w podobnym czasie przyciągnął do siebie o 2,95 miliona mniej klientów.

sprzedaz xbox series x ss i Xbox 360
Porównanie sprzedaży Xbox Series X|S i Xbox 360 po pierwszych 31 miesiącach od premiery (dzięki: VGChartz)

W tym miejscu warto zaznaczyć, że premiera najnowszej generacji sprzętu od Microsoftu obarczona była pewnymi problemami, głównie związanymi z dostępnością podzespołów niezbędnych do złożenia konsoli. Możliwe jest więc, że gdyby Xboxy Series X|S startowały w nieco innym okresie, to wynik ten byłby znacznie większy.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Xbox Series X

Wynik ten może być dla niektórych niemałym zaskoczeniem, zwłaszcza że Xbox 360 do dzisiaj uchodzi za najlepszą konsolę wyprodukowaną przez Microsoft. Mając na uwadze te nowe dane, możliwe jest, że miano to ostatecznie przejmą sprzęty najnowszej generacji. O tym jednak przekonamy się dopiero za kilka lat.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.