Koniec Deus Ex GO i Hitman Sniper. Cztery gry Square Enix Montreal znikną niedługo ze smartfonów

Deus Ex Go

O potencjale rynku mobilnego głośno mówił ostatnio Phil Spencer, tłumacząc decyzję stojącą za przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft. Najwyraźniej nie wszystkie głośne marki sprawdzają się jednak na smartfonach. Właśnie zapowiedziano koniec kilku gier mobilnych Square Enix.

Cztery gry Square Enix Montreal zakończą swój żywot

Onoma Studios, wcześniej znane jako Square Enix Montreal, poinformowało na swoim Twitterze, że 4 stycznia 2023 roku zamknięte zostaną cztery produkcje studia. Już 1 grudnia 2022 roku Arena Battle Champions, Deus Ex GO, Hitman Sniper: The Shadows oraz Space Invaders: Hidden Heroes znikną z App Store i Google Play Store.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Informacja ta nie powinna być dla większości graczy niespodzianką. Podczas ostatniego raportu finansowego Embracer Group poinformowało, że już 24 listopada Onoma Studios zostanie zamknięte. Wciąż nie jest to jednak przyjemna informacja dla niewielkiej grupy fanów, która posiadała na swoich smartfonach którąś z czterech produkcji.

Przeczytaj też: Kody do GTA 4

Gracze mają jeszcze kilka tygodni, żeby nacieszyć się grami Onoma Studios, zanim zostaną pozbawieni dostępu do nich. Na pewno nie było to jednak ostatnie podejście Embracer do rynku mobilnego. Hitman i Deus Ex w innej formie mogą jeszcze kiedyś trafić na smartfony.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.