Square Enix rozważa remastery innych starszych gier! Udany debiut pewnego klasyka przetarł szlaki

Square Enix

Jakiś czas temu na rynek trafił Final Fantasy Pixel Remaster, który zawierał odświeżone wersje pierwszych sześciu odsłon serii. W związku z ciepłym odbiorem kolekcji, podczas niedawnego spotkania akcjonariuszy firmy padło pytanie o kolejne plany dewelopera na przyszłość. Jak się okazuje, po sukcesie Final Fantasy Pixel Remaster, Square Enix może szykować pewne projekty dotyczące remasterów klasycznych gier.

Square Enix odpowiada na pytania podczas spotkania akcjonariuszy. Firma rozważa remasterowanie starszych gier

Zwiastun Final Fantasy Pixel Remaster

Niedawno odbyło się 43. doroczne spotkanie akcjonariuszy firmy, podczas którego zarząd został zapytany między innymi o plany dotyczące remasterów starszych tytułów. Jeden z zadających pytanie udziałowców zaznaczył, że chciałby zagrać w odświeżoną wersję Xenogears a w odpowiedzi usłyszał, że Square Enix „rozważa różne pomysły”. Firma wyraziła również nadzieje, że fani będą oczekiwać nadchodzących zapowiedzi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podczas spotkania został również poruszony temat przerw pomiędzy wydawaniem gier, które są dłuższe w porównaniu z konkurencją. Zarząd stwierdził, że tworzenie dużych tytułów jest teraz znacznie trudniejsze, co ma wpływ na czas realizacji. Square Enix ma jednak także wzmacniać wewnętrzną strukturę deweloperską, co ma sprzyjać rozwojowi firmy.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Przekazane informacje z pewnością mogą rozbudzać wyobraźnię fanów produkcji japońskiego producenta. Na ten moment jednak pozostaje nam czekać na oficjalne wieści dotyczące potencjalnych remasterów starszych gier od Square Enix.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.