Square Enix szykuje się do zwolnień w USA i Europie! Cięcia mogą dotknąć wielu deweloperów

Square Enix

W ramach publikacji ostatniego raportu finansowego Square Enix dowiedzieliśmy się, że firma zamierza w najbliższym czasie dokonać korekty swojej strategii wydawniczej i położyć znacznie większy nacisk na tworzenie gier na wszystkie możliwe platformy. Jest to w pewnym sensie efekt niezadowalającej sprzedaży ostatnich gier japońskiego wydawcy. Okazuje się, że firma w ramach zmian przeprowadzi także… zwolnienia.

Nadchodzą zwolnienia w Square Enix

Square Enix
Square Enix

W trakcie ostatniego spotkania z inwestorami, prezes Square Enix — Takashi Kiryu — przyznał, że firma przymierza się do przeprowadzenia szeregu zwolnień w swoich oddziałach w USA i Europie. Na razie nie jest jasne, jak duża będzie ta redukcja, a pracownicy dowiedzą się o swoich losach jeszcze w tym tygodniu. Pewne jest natomiast, że cięcia obejmą dział IT, wydawniczy w tym także oddział Collective odpowiedzialny za gry niezależne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkie te zwolnienia są efektem „strukturalnych reform” w swoich oddziałach, Square Enix chce bowiem „odbudować zagraniczne oddziały biznesowe od podstaw”. Co ciekawe, już teraz pracownicy japońskiego wydawcy donoszą o zablokowaniu niektórych kanałach na firmowym Slacku, co może wprowadzać nerwową atmosferę.

Zapewne do końca tego tygodnia dowiemy się o tych zwolnieniach znacznie więcej. Nie są to najszczęśliwsze wieści, jednak z perspektywy biznesowej firmy zdają się one być po prostu konieczne. Pozostaje jednak pytanie, czy wszystkie zwolnienia przysłużą się firmie? Tego dowiemy się za jakiś czas.

Źródło: PlayStation LifeStyle

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.