STALKER 2 ze sporym wyciekiem informacji. Rosyjscy hakerzy spełnili swoje groźby

STALKER 2

W poniedziałek donosiliśmy o poważnych problemach twórców STALKER-a 2, którzy padli ofiarą ataku hakerskiego rosyjskiej grupy Vestnik TSS. Szantażyści żądali od deweloperów m.in. przygotowania pełnej rosyjskiej lokalizacji oraz „zmiany podejścia” do rosyjskich oraz białoruskich graczy. GSC Game World nie ugięło się pod tymi żądaniami, a hakerzy spełnili swoje groźby, publikując skradzione materiały.

STALKER 2 – hakerzy udostępnili szereg materiałów dotyczących produkcji

STALKER 2
STALKER 2

Hakerzy z grupy Vestnik TSS opublikowali wczoraj w sieci szereg materiałów, w skład których wchodzą między innymi mapa świata, dokumenty projektowe, opisy przedmiotów, przerywniki filmowe oraz informacje na temat przyszłych DLC do STALKERA 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo ugrupowanie ujawniło fragmenty fabuły, która pojawi się w produkcji, a więc informacje na temat wydarzeń przedstawionych, śmierci bohaterów oraz lokacji, które odwiedzą gracze.

Pośród tych wszystkich materiałów znalazły się również nagrania i ujęcia prezentujące fragmenty gameplay wyciągnięte z poszczególnych buildów gry, które prezentują testy poszczególnych mechanik i systemów dostępnych w produkcji.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

GSC Game World w opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu stwierdziło, że wykradzione materiały w większości są przestarzałe i dotyczą wczesnych wersji gry. Mimo tego osoby, które nie chcą zepsuć sobie zabawy z poznawania STALKER-a 2 powinny zachować szczególną ostrożność.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.