Stalker 2 – czy będzie język polski i lektor? Wszystko już wiadomo

Stalker 2 flaga Polski

Kilka dni temu poznaliśmy oficjalną datę premiery Stalkera 2, która ujawniła ponadto, że gra znów została opóźniona. Tymczasem warto odpowiedzieć polskim fanom, czy wyczekiwana przez nich produkcja zaoferuje rozgrywkę w języku polskim. W tym wpisie rozwiejemy też wątpliwości dotyczące lektora, który nadał tak wiele klimatu poprzednim odsłonom cyklu.

Język polski w Stalkerze 2

Stalker 2 – zwiastun

Stalker to seria szczególna dla polskich graczy. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nich oczekuje na premierę następnej części tego świetnego cyklu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednym z kluczowych elementów popularności Stalkera w Polsce był Mirosław Utta. Urodzony w 1940 roku lektor został przez nas zapamiętany jako narrator jego trzech poprzednich części.

Niestety wiele wskazuje na to, że w Stalkerze 2 nie usłyszymy rodzimego lektora. Oficjalna strona internetowa gry informuje, że dubbingu doczekają się bowiem tylko wersje angielska i ukraińska.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że tytuł ten zaoferuje nam polskie napisy. Ogółem Stalker 2 zostanie natomiast wydany w łącznie 19 różnych wersjach językowych.

Wielu fanów będzie zapewne zawiedzionych taką decyzją Microsoftu. Trzeba jednak pamiętać, że przygotowanie pełnoprawnego tłumaczenia wraz z lektorem to dodatkowe koszty. Firma szacuje więc zapewne, że te mogłyby się nie zwrócić.

Na koniec przypomnijmy, że Stalker 2 pojawi się na półkach sklepowych 5 września 2024 roku. Gra jest ekskluzywna dla PC i Xboxów Series X|S.

Źródło: GSC Game World

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.