STALKER 2 z polskim dubbingiem, bez rosyjskiego. Gracze stworzyli petycję

STALKER 2

Premiera STALKER 2 prawie na pewno nie odbędzie się w terminie, bo całkiem niedawno prace nad grą zostały wstrzymane do odwołania. Wszystko z powodu ataku Rosji na Ukrainę, czyli kraj, z którego wywodzi się studio GSC Game World odpowiedzialne za tytułową serię. Mając na uwadze wydarzenia z ostatnich tygodni, gracze stworzyli internetową petycję, w której proszą deweloperów o zrezygnowanie z rosyjskiego dubbingu w STALKER 2 na rzecz polskiego. Na moment publikacji niniejszego wpisu pod prośbą podpisało się już ponad 3000 osób.

STALKER 2 z polskim dubbingiem zamiast rosyjskiego — internetowy apel do GSC Game World

STALKER 2
STALKER 2

Na platformie Change.org gracze stworzyli petycję, w której proszą studio GSC Game World o porzucenie prac nad rosyjskim dubbingiem do STALKER 2 i stworzenie w zamian pełnej polskiej lokalizacji. Społeczność uważa, że Rosjanie nie zasłużyli na pełną lokalizację w przeciwieństwie do Polaków, którzy jako naród od samego początku pomagają Ukrainie w tej trudnych dla niej czasach. W apelu wytknięto też haniebne komentarze lwiej części społeczności rosyjskich graczy, które można było spotkać nawet pod filmem „Lights! Camera! War…„, opublikowanym w serwisie YouTube przez GSC Game World na kilka dni po rozpoczęciu wojny.

Przeczytaj też: Najlepsze myszki do laptopa w różnych cenach

Skuteczność internetowych petycji jest z reguły mierna, ale ukraińskie studio już zapowiedziało, że pudełkowe wydanie STALKER 2 nie będzie dostępne w Rosji, więc może akurat zespół wysłucha próśb graczy i zdecyduje się pójść za ciosem.

Oficjalnie STALKER 2 ma być dostępny w trzech wersjach językowych: ukraińskiej, angielskiej i rosyjskiej, natomiast Polska jako jeden z nielicznych krajów otrzyma ojczyste napisy. Niewykluczone jednak, że w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę plany GSC Game World dotyczące lokalizacji ich nadchodzącej gry ulegną zmianie. Pewne jest, że gdy tak się stanie, to na pewno na niekorzyść agresora, który 24 lutego 2022 najechał na Ukrainę — polska społeczność może spać spokojnie.

Na ten moment nie wiadomo, czy ukraińscy deweloperzy są w ogóle świadomi istnienia internetowego apelu, ale gdy firma się do niego odniesie, to na pewno o tym napiszemy. Pod koniec warto wspomnieć, że STALKER 2 zawita do biblioteki Xbox Game Pass w dniu swojej premiery. Ciężko jednak powiedzieć, kiedy druga część przygód w postapokaliptycznej Zonie ukaże się na rynku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.