Prace nad STALKER 2 wstrzymane. Studio GSC Game World ma teraz inne priorytety

STALKER 2

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że premiera STALKER 2 została przesunięta z 28 kwietnia na 8 grudnia 2022 roku. Niestety nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli zagrać choćby w tym drugim terminie, bo prace nad grą, która swoją drogą trafi do biblioteki Xbox Game Pass w dniu premiery, oficjalnie wstrzymano na czas nieokreślony. Musimy jednak wykazać się zrozumieniem, bo siedziba studia GSC Game World mieści się na Ukrainie, która jest obecnie okupowana przez rosyjskich agresorów.

Prace nad STALKER 2 wstrzymane

Na oficjalnym kanale studia GSC Game World w serwisie YouTube pojawił się wczoraj powyższy film. Deweloperzy pokazali w nim fragmenty nagrań z sesji motion capture do najnowszego STALKERA, ale też odnieśli się do sytuacji panującej obecnie na Ukrainie.

Prace nad STALKER 2 zostały odłożone na drugi plan, bo studio skupia się teraz przetrwaniu i to w najstraszliwszym tego słowa znaczeniu, bo szczególnie podczas wojny, każdy dzień może być ostatnim. Włodarze GSC Game World robią co w ich mocy, aby pomagać swoim pracownikom oraz ich rodzinom.

Niezwykle trudna sytuacja, w jakiej znaleźli się obecnie dewloperzy jak i wszyscy obywatele Ukrainy, nie oznacza jednak, że STALKER 2 zostaje porzucony. Wręcz przeciwnie, bo prace nad grą zostaną wznowione tuż po tym, jak zapoczątkowany przez Rosję konflikt dobiegnie końca, a Ukraina znów będzie wolna.

Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć w szybkie zakończenie wojny. Chętnych zachęcamy też do zaangażowania się w akcję „Branża growa dla Ukrainy„, o której pisaliśmy wcześniej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z