STALKER 2 z premierą najwcześniej w 2024 roku? Do sieci trafiły niepokojące informacje

STALKER 2

Niecałe dwa tygodniu temu deweloperzy ze studia GSC Game World zapewnili, że premiera STALKER 2 nie została ponownie opóźniona. Tego typu przypuszczenia pojawiły się bowiem w momencie, w którym Microsoft postanowił anulować zamówienia przedpremierowe na wspomnianą produkcję. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne niepokojące informacje dotyczące debitu nowego STALKER-a.

REKLAMA

Na premierę gry STALKER 2 będzie trzeba poczekać nawet do 2025 roku?

STALKER 2 – gameplay trailer

Witalij Kazunow – redaktor naczelny iXBT (dzięki Insider Gaming) – powołując się na informatora związanego z GSC Game World, poinformował, że premiera gry STALKER 2 ma nastąpić dopiero w 2024 lub nawet w 2025 roku. Według źródła produkcja znajduje się obecnie na etapie „permanentnej naprawy”. Wielu deweloperów miało opuścić studio około pół roku temu po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, a po przenosinach zespołu do Pragi nowi pracownicy są zmuszeni do przerobienia lub opracowania niektórych elementów gry od podstaw.

Powyższe doniesienia doczekały się już komentarza ze strony GSC Game World. Przedstawicielka studia ponownie poinformowała jedynie, że premiera gry STALKER 2 wciąż jest planowana na 2023 rok. Nie odniesiono się jednak do rzekomych problemów, o których wspomniał Kazunow. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcom uda się uporać ze wszystkimi trudnościami i gra faktycznie zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Zobacz też: Kody do Minecraft

STALKER 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Zgodnie z zapowiedziami produkcja GSC Game World w dniu swojej premiery ma trafić również do biblioteki Xbox Game Pass.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!