STALKER 2 z premierą najwcześniej w 2024 roku? Do sieci trafiły niepokojące informacje

STALKER 2

Niecałe dwa tygodniu temu deweloperzy ze studia GSC Game World zapewnili, że premiera STALKER 2 nie została ponownie opóźniona. Tego typu przypuszczenia pojawiły się bowiem w momencie, w którym Microsoft postanowił anulować zamówienia przedpremierowe na wspomnianą produkcję. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne niepokojące informacje dotyczące debitu nowego STALKER-a.

Na premierę gry STALKER 2 będzie trzeba poczekać nawet do 2025 roku?

STALKER 2 – gameplay trailer

Witalij Kazunow – redaktor naczelny iXBT (dzięki Insider Gaming) – powołując się na informatora związanego z GSC Game World, poinformował, że premiera gry STALKER 2 ma nastąpić dopiero w 2024 lub nawet w 2025 roku. Według źródła produkcja znajduje się obecnie na etapie „permanentnej naprawy”. Wielu deweloperów miało opuścić studio około pół roku temu po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, a po przenosinach zespołu do Pragi nowi pracownicy są zmuszeni do przerobienia lub opracowania niektórych elementów gry od podstaw.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe doniesienia doczekały się już komentarza ze strony GSC Game World. Przedstawicielka studia ponownie poinformowała jedynie, że premiera gry STALKER 2 wciąż jest planowana na 2023 rok. Nie odniesiono się jednak do rzekomych problemów, o których wspomniał Kazunow. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcom uda się uporać ze wszystkimi trudnościami i gra faktycznie zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Zobacz też: Kody do Minecraft

STALKER 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Zgodnie z zapowiedziami produkcja GSC Game World w dniu swojej premiery ma trafić również do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.