[Akt.] Xbox zaczął anulować preordery STALKER 2. Premiera gry przełożona na „niepotwierdzoną datę w przyszłości”

STALKER 2

Za STALKER 2 odpowiada ukraińskie studio GSC Game World, a część jego pracowników walczy obecnie na froncie z rosyjskim najeźdźcą. Gra miała trafić na rynek w 2022 roku, ale z oczywistych względów tak się nie stanie. Teraz Xbox zaczął anulować zamówienia przedpremierowe, które złożyli gracze – Amerykanie tłumaczą to tym, iż premiera STALKER 2 została przełożona na „niepotwierdzoną datę w przyszłości”.

REKLAMA

Xbox anuluje zamówienia przedpremierowe STALKER-a 2

STALKER 2 anulowanie preorderu Xbox
Wiadomość wysyłana dla osób, które zamówiły STALKER-a 2 w preorderze

Osoby, które zamówiły preorder STALKER-a 2 w Xbox Store otrzymują wiadomości, w których firma informuje, że ich zamówienia zostały anulowane. Jednocześnie Microsoft zwraca graczom pełne koszty płatności, tłumacząc decyzję o anulowaniu preordera tym, iż premiera STALKER 2 została przełożona na „niepotwierdzoną datę w przyszłości”. Rzecz jasna w Xbox Store wyłączono również możliwość składania nowych zamówień przedpremierowych.

Przeczytaj też: Procesor do gier

Cała ta sytuacja sugeruje, że powinniśmy się nastawiać na spore opóźnienie, być może rzędu nawet 1-2 lat, a nie kilku miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ ukraińscy deweloperzy mają teraz ważniejsze sprawy na głowie.

Przeczytaj też: Jaki router do domu

Im dłużej na Ukrainie trwa wojna, tym dłużej poczekamy na STALKER-a 2. Mimo że w maju deweloperzy informowali o wznowieniu prac nad grą i relokacji do Pragi, tak nie wiadomo, w jakim tempie deweloperzy z GSC Game World rozwijają obecnie swoją produkcję. Możemy jednak podejrzewać, że w zauważalnie wolniejszym niż przed atakiem rosyjskich wojsk. W każdym razie, gdy dowiemy się czegoś więcej na temat premiery STALKER-a 2, to na pewno o tym napiszemy.

REKLAMA

Aktualizacja – 10.09.2022, 12:35

Studio GSC Game World poinformowało, że STALKER 2 nie został znów opóźniony. Gra po prostu nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, a wyświetlany na Steamie grudzień 2023 pełni formę tzw. placeholdera, który będzie widoczny do momentu, aż studio nie będzie w stanie określić konkretnego terminu. Jednocześnie ukraińscy deweloperzy dodali, że anulowanie preorderów przez Xboxa to normalna sprawa w przypadku gier, które nie mają dokładnej daty premiery.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!