[Akt.] Xbox zaczął anulować preordery STALKER 2. Premiera gry przełożona na „niepotwierdzoną datę w przyszłości”

STALKER 2

Za STALKER 2 odpowiada ukraińskie studio GSC Game World, a część jego pracowników walczy obecnie na froncie z rosyjskim najeźdźcą. Gra miała trafić na rynek w 2022 roku, ale z oczywistych względów tak się nie stanie. Teraz Xbox zaczął anulować zamówienia przedpremierowe, które złożyli gracze – Amerykanie tłumaczą to tym, iż premiera STALKER 2 została przełożona na „niepotwierdzoną datę w przyszłości”.

Xbox anuluje zamówienia przedpremierowe STALKER-a 2

STALKER 2 anulowanie preorderu Xbox
Wiadomość wysyłana dla osób, które zamówiły STALKER-a 2 w preorderze

Osoby, które zamówiły preorder STALKER-a 2 w Xbox Store otrzymują wiadomości, w których firma informuje, że ich zamówienia zostały anulowane. Jednocześnie Microsoft zwraca graczom pełne koszty płatności, tłumacząc decyzję o anulowaniu preordera tym, iż premiera STALKER 2 została przełożona na „niepotwierdzoną datę w przyszłości”. Rzecz jasna w Xbox Store wyłączono również możliwość składania nowych zamówień przedpremierowych.

Przeczytaj też: Procesor do gier

Cała ta sytuacja sugeruje, że powinniśmy się nastawiać na spore opóźnienie, być może rzędu nawet 1-2 lat, a nie kilku miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ ukraińscy deweloperzy mają teraz ważniejsze sprawy na głowie.

Przeczytaj też: Jaki router do domu

Im dłużej na Ukrainie trwa wojna, tym dłużej poczekamy na STALKER-a 2. Mimo że w maju deweloperzy informowali o wznowieniu prac nad grą i relokacji do Pragi, tak nie wiadomo, w jakim tempie deweloperzy z GSC Game World rozwijają obecnie swoją produkcję. Możemy jednak podejrzewać, że w zauważalnie wolniejszym niż przed atakiem rosyjskich wojsk. W każdym razie, gdy dowiemy się czegoś więcej na temat premiery STALKER-a 2, to na pewno o tym napiszemy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktualizacja – 10.09.2022, 12:35

Studio GSC Game World poinformowało, że STALKER 2 nie został znów opóźniony. Gra po prostu nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, a wyświetlany na Steamie grudzień 2023 pełni formę tzw. placeholdera, który będzie widoczny do momentu, aż studio nie będzie w stanie określić konkretnego terminu. Jednocześnie ukraińscy deweloperzy dodali, że anulowanie preorderów przez Xboxa to normalna sprawa w przypadku gier, które nie mają dokładnej daty premiery.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.