Star Citizen jest najdroższą niewydaną grą w historii branży. Zebrano już pół miliarda dolarów!

Star Citizen

Ile pieniędzy jest potrzebnych do wydania gry? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najdroższe tytuły AAA to wielomilionowe przedsięwzięcia, ale na czele rankingu bezapelacyjnie znajduje się Star Citizen. Co ciekawe, gra wciąż nie ma zaplanowanej premiery, a nadal zbierane są środki na… no właśnie — na co?

REKLAMA

Star Citizen to gra, która uzbierała 500 milionów dolarów

star citizen
Star Citizen

Początek Star Citizen miał miejsce mniej więcej 9 lat temu. Od tego czasu wydarzyło się dość sporo rzeczy związanych z tą wciąć produkowaną grą, zapowiedziano kampanie czy aktualizacje. Gra jednak wciąż jest w fazie alfa, a na Kickstarterze trwa zbiórka na poczet produkcji. To właśnie tam tytuł zebrał już rekordowe 500 milionów dolarów. Na tak pokaźną sumę złożyło się ponad 4 miliony osób, które w dalszym ciągu wyczekują choćby samej zapowiedzi daty premiery.

Przeczytaj też: Gry na telefon

Ta nie została ustalona, a jeden z największych projektów crowdfundingowych w historii nie sprawia wrażenia, jakby miał dotrzeć do końca. Co dalej ze Star Citizenem? Dla graczy coraz częściej jest to okazja do tworzenia memów i żartów. Warto pamiętać, że oryginalny cel zbiórki zakładał kwotę 65 milionów. To zostało już wielokrotnie przebite. Każdy zainteresowany może na własnej skórze przekonać się, jak projekt wygląda obecnie poprzez zakup gry.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!