Dlaczego Star Wars Jedi Ocalały omija PS4 i Xbox One? Deweloperzy tłumaczą, że chodzi o skalę projektu

Star Wars Jedi: Ocalały

Star Wars Jedi Ocalały to jedna z tych produkcji, na którą czeka wielu graczy na całym świecie i to nawet tych, którzy niekoniecznie są oddanymi fanami tego uniwersum. Niestety, ale przy okazji pierwszej zapowiedzi tego tytułu twórcy zdradzili, że ominie on konsole poprzedniej generacji, czyli PS4 oraz Xboxy One. W najnowszym wywiadzie twórcy wytłumaczyli, czym podyktowana została taka decyzja.

Star Wars Jedi Ocalały ma wykorzystać potencjał drzemiący w konsolach PS5 i Xbox Series X|S

Star Wars Jedi Ocalały
Star Wars Jedi Ocalały

Podczas rozmowy z magazynem PLAY (dzięki mp1st.com) reżyser Star Wars Jedi Ocalały — Stig Asmussen — powiedział, że zespół tworzący grę dość szybko przekonał się, iż możliwości oferowane przez nową generację konsol umożliwiają im stworzenie pozycji, która idealnie wpisywałaby się w postawione założenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna docenił między innymi fakt, że dzięki lepszej wydajności poszczególnych podzespołów jego zespół jest w stanie zaprojektować większe mapy, które cechują się większą ilością szczegółów, czy różnorodnością.

Poza tym deweloperzy chcieli, aby Star Wars Jedi Ocalały było produkcją bardziej rozwiniętą niż poprzednia odsłona, jednocześnie nie psując tego, co zostało dobrze wykonane w przypadku Star Wars Jedi Upadły Zakon. Według słów Asmussena możliwości oferowane przez PS5 oraz Xbox Series X|S sprawiły, że postawione przez studio cele zostały wykonane, a gracze otrzymają „prawdziwie next-genowe doświadczenie”.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł — najlepsze modele

Nie sposób nie zgodzić się z tymi argumentami, zwłaszcza że różnice pomiędzy ósmą a dziewiątą generacją konsol są zauważalne gołym okiem. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że deweloperzy faktycznie skorzystają z dobrodziejstw oferowanych przez PS5 i Xboxy Series X|S, przygotowując na premierę produkcję, która rzeczywiście zachwyci swoim wykonaniem. Tego dowiemy się już 28 kwietnia 2023 roku.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.