Star Wars Jedi traci swojego reżysera! Uznany deweloper opuszcza Respawn Entertainment

Star Wars Jedi Survivor

Star Wars Jedi to seria, która wprowadziła uznaną markę na zupełnie nowy poziom, oferując dobrą i przede wszystkim interesującą przygodę dla jednego gracza. Jednym z ojców tego sukcesu jest reżyser tego cyklu — Stig Asmussen, którego wpływ na dwie wydane odsłony („Fallen Order” oraz „Survivor”) jest bardzo mocno widoczny. Okazuje się jednak, że na tym jego wkład w cykl ten się kończy, bo deweloper ten opuścił szeregi Respan Entertainment.

Stig Asmussen opuszcza szeregi Respawn Entertainment. Co dalej z serią Star Wars Jedi?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Jasona Schreiera na łamach portalu Bloomberg, Stig Asmussen opuścił szeregi Respawn Entertainemnt. Oznacza to, że deweloper, który 9 ostatnich lat spędził w szeregach studia, nie będzie brał udziału w pracach nad potencjalnie nową odsłoną serii.

Po dokładnym przemyśleniu i rozważeniu Stig Asmussen zdecydował się opuścić Respawn, aby zająć się innym przygodami i życzymy mu powodzenia. Liderzy Weteranów Respawn będą kierować zespołem, kontynuując pracę nad Star Wars Jedi Survivor.

Oświadczenia rzecznika EA

Tak poważna starta dla ekipy odpowiedzialnej za Star Wars Jedi może w negatywny sposób wpłynąć na proces produkcyjny potencjalnej trzeciej części. Wiadomość ta może być tym bardziej znamienna, ze względu na doniesienia z lipca, wedle których kolejna odsłona tej marki jest już w drodze.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Star Wars Jedi Survivor

Nie wiadomo czym teraz zajmie się Asmussen, jednak wielu graczy może mieć spore powody do obaw. W końcu to właśnie za jego sprawą EA postanowiło zrezygnować z trybu wieloosobowego w wielu innych produkcjach. Pozostaje więc mieć nadzieję, że trzecia odsłona Star Wars Jedi utrzyma ten sam poziom, co dwie poprzednie części.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.