Star Wars KOTOR Remake z wielkimi problemami? Gra jest podobno „zamrożona”

Star Wars KOTOR Remake

Star Wars KOTOR Remake zostało zapowiedziane w trakcie zeszłorocznej prezentacji PlayStation Showcase. Sony miało zapewnić sobie możliwość promowania gry, nad którą pieczę sprawuje Aspyr Media. A przynajmniej sprawowało, bo obecnie nie wiadomo, czy zespół dalej zajmuje się opracowaniem odświeżenia.

Star Wars KOTOR Remake jest podobno w opałach

Star Wars KOTOR Remake – trailer

Jak podaje Jason Schreier z Bloomberga, Star Wars KOTOR Remake było rozwijane przez niespełna trzy lata w studiu Aspyr, które w swoim portfolio ma chociażby port – dość nieudany, o czym świadczyły krytyczne błędy – KOTOR-a 2 na Nintendo Switcha. Przed zespołem postawiono ciężkie zadanie, a jak podaje szanowany insider, deweloperzy nie podołali.

30 czerwca Aspyr miało przygotować dość obszerną wersję demonstracyjną Star Wars KOTOR Remake, która została przedstawiona zarządowi, odpowiadającemu za markę Gwiezdnych Wojen – mowa tutaj o Lucasfilm Ltd. LLC i Sony Group Corp. Sami twórcy byli podekscytowani swoim projektem, lecz entuzjazm nie udzielał się przedstawicielom powyższych firm.

Finalnie doszło do rzekomego zamrożenia gry, a wydawca tydzień po prezentacji zwolnił dyrektora projektu – Brada Prince’a – czy dyrektora artystycznego Jasona Minora. Ten drugi w mediach społecznościowych zasugerował, że jego zwolnienie było „nieoczekiwane”.

Sprawdź też: Jak zmienić nick w Fortnite?

Co jednak najciekawsze, Aspyr było pewne, że wyrobią się z premierą odświeżenia do końca tego roku. Teraz – jak podaje Schreier bazując na anonimowych rozmówcach – po najnowszych zmianach w studiu w Star Wars KOTOR Remake prawdopodobnie zagramy nie wcześniej niż w 2025 roku. Istnieje scenariusz, że produkcja jest cała przebudowywana.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z