Jak zmienić nick w Fortnite? Poradnik krok po kroku

Fortnite

Fortnite cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wielu graczy odpaliło tę produkcję z ciekawości, a ostatecznie zostało z nią na dłużej. Część takich osób z początku wybrała co najmniej niestosowną nazwę użytkownika, co poskutkowało odwiedzeniem niniejszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jak zmienić nick w Fortnite. Poradnik jest odpowiedni dla osób grających na PC, konsolach (Xbox, PlayStation, Switch) oraz urządzeniach mobilnych, czyli smartfonach i tabletach.

REKLAMA

Jak zmienić nick w Fortnite na PC?

Modyfikacja nazwy użytkownika w Fortnite na komputerach jest bardzo prosta. Aby zmienić nick, wykonaj poniższe kroki:

 1. Przejdź pod ten adres i zaloguj się na swoim koncie Epic Games.
 2. Po pomyślnym zalogowaniu otwórz ten odnośnik, który zabierze Cię do ustawień konta.
 3. W sekcji INFORMACJE O KONCIE tuż obok pola z obecną nazwą użytkownika kliknij ikonkę ołówka na niebieskim tle.
Epic Games zmiana nazwy użytkownika
Zmiana nazwy użytkownika na koncie Epic Games
 1. W polu, które się pojawi, wpisz i zatwierdź nowy nick, który będzie się wyświetlał m.in. w Fortnite.
 2. Gotowe! Twoja nazwa użytkownika została zmieniona.

Zmiana nazwy użytkownika w Fortnite na PC jest bardzo prosta, ale trzeba zaznaczyć jedną ważną kwestię: nie da się zmienić nicku tylko w tej grze — wykonanie powyższych czynności spowoduje zaktualizowanie pseudonimu we wszystkich tytułach powiązanych z kontem Epic Games. Pseudonim można zmienić tylko raz na 2 tygodnie, dlatego warto dobrze się zastanowić nad nową nazwą użytkownika.

Jak zmienić nick w Fortnite na PS4 lub PS5?

Zmiana nazwy użytkownika w Fortnite na PS4 czy PS5 też jest prosta, lecz również w tym przypadku trzeba zmodyfikować ogólny nick, którego używamy w zdecydowanej większości gier wieloosobowych na konsolach Sony. Idąc tym tropem, należy dokonać zmian w ustawieniach PlayStation Network, co najprościej zrobić przez przeglądarkę. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 1. Przejdź na oficjalną stronę PlayStation i zaloguj się na swoim koncie Sony, wybierając Wpisz się w prawym górnym rogu witryny.
 2. Po pomyślnym zalogowaniu otwórz ten odnośnik i w sekcji po lewej stronie odszukaj nagłówek PlayStation Network, a tuż pod nim kliknij opcję Profil.
 3. Na stronie, która się otworzy, przy polu Identyfikator internetowy, obok którego jest widoczna Twoja obecna nazwa użytkownika, wciśnij przycisk Edytuj.
 4. Potwierdź wszystkie niezbędne zgody, wpisz nowy nick i zapisz zmiany.
 5. Gotowe! Twój nick na koncie PlayStation Network został zmieniony, co oznacza, że nowa nazwa użytkownika będzie widoczna też w Fortnite.
REKLAMA

Nick można zmienić również z poziomu konsoli, ale przez przeglądarkę jest szybciej i łatwiej. Warto zaznaczyć, że modyfikacja nazwy użytkownika PlayStation Network jest darmowa tylko za pierwszym razem — każda kolejna zmiana będzie wiązała się z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty.

Jak zmienić nick w Fortnite na Xbox One lub Xbox Series X|S?

Aby zmienić nick w Fortnite na Xbox, również trzeba zmodyfikować ogólną nazwę użytkownika, widoczną w większości gier na konsolach Microsoftu. W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 1. Zaloguj się na swoim koncie Microsoft pod tym adresem.
 2. Otwórz tę stronę, wpisz nowy nick, kliknij przycisk Sprawdź dostępność i zatwierdź całą operację, jeżeli nazwa użytkownika jest wolna.
 3. Gotowe! Twój nick na koncie Xbox (a więc też w Fortnite) został zmieniony.

Podobnie jak w przypadku PlayStation, zmiana nazwy użytkownika na Xboxie jest darmowa tylko za pierwszym razem — za kolejne modyfikacje trzeba będzie zapłacić. Nick zmienimy także bezpośrednio na konsoli, ale przez przeglądarkę jest wygodniej i prościej.

Jak zmienić nick w Fortnite na Nintendo Switch?

Fortnite na Nintendo Switch wykorzystuje konto Epic Games, co bardzo upraszcza sprawę, bo nie trzeba zmieniać ogólnej nazwy użytkownika na konsoli. W zamian wystarczy zastosować się do kroków opisanych w sekcji odpowiadającej na pytanie, jak zmienić nick w Fortnite na PC (kliknij, aby do niej wrócić).

Jak zmienić nick w Fortnite na telefonie lub tablecie z Androidem?

Tak jak w przypadku Switcha, zmiana nazwy użytkownika w Fortnite na telefonie lub tablecie z Androidem sprowadza się do modyfikacji ustawień konta Epic Games. Wszystko opisaliśmy w sekcji dotyczącej wersji PC (kliknij, aby do niej wrócić), dlatego nie ma sensu się powtarzać.

Jak zmienić nick w Fortnite na iPhone lub iPadzie?

Dokładnie tak samo, jak w przypadku Switcha czy urządzeń mobilnych z Androidem. Fortnite na iPhony i iPady korzysta z ustawień konta Epic Games, gdzie można zmienić swoją nazwę użytkownika. Wystarczy więc postępować zgodnie z instrukcjami dla wersji PC (kliknij tutaj, aby do niej wrócić).

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że proces zmiany pseudonimu w Fortnite na wszystkich platformach jest już jasny. Nie da się ukryć, że w modyfikacji nazwy użytkownika nie ma nic trudnego i każdy gracz powinien sobie z tym poradzić. A już na pewno z niewielką pomocą naszego poradnika.

Przeczytaj też: Jak zmienić nick w Valorant

Pod koniec jeszcze raz przypominamy, że przed zmianą nicku warto się dobrze zastanowić nad nową nazwą użytkownika. Modyfikacji pseudonimu na PC, urządzeniach mobilnych czy Switchu można dokonać tylko raz na 2 tygodnie, a każda kolejna zmiana na Xboxie lub PlayStation będzie wymagała opłaty.

REKLAMA

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!