Planety w Star Wars Outlaws nie będą ogromne! Twórcy nie chcą, aby wszystko przytłoczyło graczy

Star Wars Outlaws Kay Vess

Jedną z ciekawszych premier drugiej połowy 2024 roku jest Star Wars Outlaws tworzona przez Massive Entertainment. Od pewnego czasu dostajemy coraz to nowe detale dotyczące gry, w tym te dotyczące czasu potrzebnego na ukończenie całej przygody Kay Vess. Skoro mowa dziejąca się w przestrzeni kosmicznej, to warto zastanowić się, jak prezentować się będzie kwestia rozmiaru samych planet. Okazuje się, że całkiem ciekawie.

Star Wars Outlaws nie będzie oferować gigantycznych i rozwleczonych planet

Star Wars Outlaws
Star Wars Outlaws

Julian Gerighty w rozmowie z IGN poruszył temat otwartego świata w Star Wars Outlaws i tego, jak dużo czasu zajmie eksploracja planet, które będzie można odwiedzić. Okazuje się, że całkowite przemierzenie globu zajmie około 5 minut, ale pod warunkiem, że całkowicie zignorujemy wszystkie aktywności poboczne oraz zagrożenia, jakie pojawią się na drodze. Tych jednak nie będzie wcale tak mało, więc realny czas może być znacznie dłuższy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Cztery lub pięć minut bez przerwy, co nie wydaje się dużo, ale gdy się zaangażujesz, to dość szybko się rozproszysz.

Kiedy zaczęliśmy myśleć o tym, jak duże planety powinniśmy zrobić, nie chodziło nam o to, jak duże, ale bardziej o to, jak długo będzie to trwało, jeśli chodzi o podróż ze speederem.

Julian Gerighty

Zdaniem dewelopera twórcy nie chcieli tworzyć wielkich planet dla samego faktu tworzenia ich. Zamiast tego woleli skupić się na elementach środowiskowych oraz zaangażowaniu graczy w to, co zostało dla nich przygotowane.

Wychodzi więc na to, że ekipa z Massive Entertainment nie chce stawiać na gigantomanię, a zamiast tego woli stworzyć jakościowe środowiska. Pozostaje jednak pytanie, jak to wszystko wyjdzie w praktyce. Tego dowiemy się po premierze, która zaplanowana została na 30 sierpnia 2024 roku. Star Wars Outlaws zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Źródło: IGN

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.