Star Wars Outlaws z gameplayem na Ubisoft Forward. Czy to Assassin’s Creed w uniwersum George’a Lucasa?

Star Wars Outlaws Kay Vess

Jednym z bardziej niespodziewanych wydarzeń Xbox Games Showcase 2023 okazało ujawnienie Star Wars Outlaws od Ubisoftu. Podczas wczorajszego wydarzenia Microsoftu otrzymaliśmy jedynie pełen akcji prerenderowany trailer, który nie do końca ujawniał to, czego możemy się spodziewać po tym tytule. Dzisiaj francuski wydawca postanowił odkryć karty i ujawnił najważniejsze założenia swojego projektu, a dodatkowo przedstawiono nam główną bohaterkę całej tej przygody.

Star Wars Outlaws na pierwszym gameplayu robi pozytywne wrażenie

Star Wars Outlaws – gameplay

Na samym początku panelu poświęconemu Star Wars Outlaws dowiedzieliśmy się, że akcja tej produkcji osadzona będzie między piątą a czwartą częścią filmowej sagi. Graczom przyjdzie wcielić się w Kay Vess — aspirującą łotrzycę, której ambicją jest chęć stania się wolną osobą. Kobieta swoje przygody będzie przeżywać w towarzystwie swojego małego, futrzanego przyjaciela Nixa.

Następnie uzyskaliśmy konkretny fragment gameplayu na którym już od samego początku podkreślone zostały bardzo skradankowe aspekty produkcji. Kay bowiem nie boi się korzystać z różnych elementów środowiska, aby wyeliminować swoich oponentów i osiągnąć zakładany cel. Wartym podkreślenia jest także fakt, że bohaterka w miarę możliwości stara się uciekać z miejsca zdarzenia, zamiast stawać w szranki z hordami przeciwników.

Niezwykle ciekawie prezentują się także starcia kosmiczne, które na udostępnionym materiale ze Star Wars Outlaws prezentują się niezwykle efektownie. Można nawet w tym kontekście pokusić się o stwierdzenie, że wyglądają niczym odrestaurowane ujęcia pierwszej filmowej trylogii George’a Lucasa.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Wszystko to sprawia, że tytuł ten przepełniony jest wręcz klimatem znanym fanom klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen. Na koniec pozostaje jednak pytanie, czy Star Wars Outlaws przekona do siebie fanów tego uniwersum? Tego dowiemy się premierze, która nastąpi dopiero w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.