Tak miało wyglądać anulowane Star Wars The Mandalorian od EA. „Ta gra była fantastyczna”

The Mandalorian

Niektórzy zapewne jeszcze pamiętają, że 16 lutego opisywaliśmy Star Wars The Mandalorian od EA. No cóż, to i tak już nieaktualne, bo według informacji Toma Hendersona wczoraj gra została anulowana. Tymczasem teraz dziennikarz opisał, jak miała ona wyglądać – i trzeba przyznać, że jest czego żałować.

Star Wars The Mandalorian anulowane przez EA. Oto szczegóły gry

Respawn-Entertainment
Respawn Entertainment

Według poprzedniego raportu Toma Hendersona, za Star Wars The Mandalorian miało odpowiadać Respawn Entertainment. Zgodnie z tytułem kierowalibyśmy w niej losem łowcy nagród – członka ludu, który został ostatnio spopularyzowany dzięki (swoją drogą – bardzo dobremu) serialowi Disneya.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak czy inaczej, to i tak nie ma już znaczenia, bo gra została anulowana. Zostały nam więc opowieści dotyczące jej ogólnego zarysu.

I tak z relacji Hendersona wynika, że była ona „fantastyczna”. To nie opinia dziennikarza, a twórców i co ważniejsze każdego, kto miał okazję w nią zagrać. Feedback był niezwykle pozytywny, ale niestety EA uznało, że gra jest zbyt dużym ryzykiem finansowym.

Wracając jednak do rozgrywki, ta miała zaczynać się w czymś w rodzaju bazy. Znajdowałyby się w niej nasz statek, zbrojownia, stacja ulepszeń i kilka innych rzeczy. Zapewne to tam odbieralibyśmy zlecenia Mandalorianina, a potem wyruszali na różne planety w celu ich wypełnienia.

Aha, co do samego bohatera, to nie miał być „TEN” Mandalorianin – to znaczy nie ten, którego znamy z serialu. Z kolei zabawa miała być liniowa, ale nie zabrakłoby także nieco bardziej otwartych przestrzeni. Walka toczyłaby się w szybkim tempie dzięki jetpackowi, ponadto oferowałaby nam coś w stylu wykończeń z Dooma, tyle że mniej krwawych.

Jak każdy zapewne się domyśla, naszymi głównymi przeciwnikami byliby patrolujący teren szturmowcy. W naszym rynsztunku znalazłoby się kilka różnych broni typowych dla całej franczyzy, takich jak shotguny, snajperki i wiele więcej. Nie zabrakłoby także wrogów w postaci przypominających bossów, gdzie mierzylibyśmy się np. z AT-ST. Reszta oponentów miała natomiast zależeć od planety, na której przebywamy.

W grze było już kilka ukończonych poziomów, ale do jej wydania nadal było daleko. Star Wars The Mandalorian zadebiutowałoby na PC, PS5 i Xboxach Series X|S. Szkoda, że tak się nie stanie.

Źródło: Instant Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.