Stardew Valley popularniejsze niż Dragon’s Dogma 2! Aktualizacja 1.6 dała grze nowe życie

Stardew Valley

Równo tydzień temu Stardew Valley doczekało się ogromnej aktualizacji o numerach 1.6. Szereg zmian i nowości, które zostały wprowadzone w ramach tego patcha, odmieniają wiele aspektów rozgrywki, dodając kilka nowych funkcji, w tym kooperacyjny tryb zabawy. Okazało się, że dzięki temu gra znowu zyskała na popularności, stając się jedną z najchętniej ogrywanych gier na platformie Steam.

Stardew Valley przyciągnął do siebie w miniony weekend rekordową liczbę graczy na Steamie

Stardew Valley statystyki SteamDB
Statystyki Stardew Valley w serwisie Steam DB

Zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB Stardew Valley dokładnie dwa dni temu pobiło swój własny rekord popularności, ustanawiając go tym razem na pułapie ponad 236 tysięcy graczy w jednym momencie. Jest to rewelacyjny rezultat, który stawia ten tytuł wyżej nawet od Dragon’s Dogma 2. Nawet w momencie pisania tego newsa w produkcji stworzonej przez Erica Barona bawi się ponad 100 tysięcy osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście taki skok popularności jest zasługą ostatniej aktualizacji do gry, która faktycznie wprowadziła wiele nowości, a tym samym zachęciła ludzi, do ponownego powrotu i sprawdzenia, co tym razem przygotował dla nich deweloper. Po recenzjach, które w ostatnim czasie pojawiły się na platformie Valve, możemy wywnioskować, że odbiór aktualizacji jest raczej pozytywny i rzeczywiście wiele osób doceniło starania Erica Barone’a.

Stardew Valley
Stardew Valley

Deweloper przyznał także, że pracuje też nad wprowadzeniem konkretnych poprawek błędów, które pojawiły się po wprowadzeniu do Stardew Valley patcha 1.6. Stosowne łatki mają być „w drodze” na PC, a to oznacza, że pojawią się one prędzej niż później.

Sam fakt takiego wzrostu popularności Stardew Valley pokazuje, że tytuł ten nadal cieszy się wśród graczy sporym szacunkiem i lubią do niego wracać. Jest to też świetne świadectwo tego, że gry powstające z pasji twórców często są w stanie żyć przez długie lata, nawet jeśli ich wsparcie powoli dobiega końca. Ciekawe tylko, czy Barone powtórzy sukces w przypadku Haunted Chocolatier

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.