Piekło zamarzło. Starfield jest pozbawiony bugów i działa świetnie na Xbox Series X|S

Starfield Xbox Series X|S

Pierwsze recenzje Starfield są już dostępne w sieci, a Xbox oficjalnie dostał wielki hit, którego tak bardzo potrzebował. Przed premierą gry Bethesda zarzekała się, że kosmiczna produkcja będzie dopracowana, a więc wolna od bugów i innych niedoróbek. Wygląda na to, że Todd Howard i spółka słowa dotrzymali, bo niezależne testy potwierdzają, iż rzeczywiście jest jak zapowiadali.

Starfield na Xbox Series X|S bez bugów, a do tego wygląda i działa świetnie

Test wydajności Starfield na Xbox Series X|S od Digital Foundry

Brytyjski oddział Digital Foundry wziął pod lupę najnowszą grę Bethesdy; w obszernym teście ekspertów wyszło, że exclusive Xboxa to naprawdę solidnie przygotowana produkcja. Oliver Mackenzie na łamach Eurogamera pisze, że „Starfield zapewnia bardzo solidną i spójną rozgrywkę zarówno na Xboxie Series X, jak i Xboxie Series S”.

Mężczyzna dodał też, że po około 20 godzinach spędzonych w grze nie napotkał żadnych oczywistych błędów ani rażących problemów, czego nie mógł powiedzieć o premierowych wersjach Fallouta 4 czy Skyrima. Ekspert przyznał ponadto, że jego zdaniem liczne opóźnienia premiery gry ostatecznie wyszły jej na dobre.

W swoim artykule Mackenzie chwali również grafikę w Starfield, opisując ją jako „doskonałą z wysokim poziomem szczegółowości”. Zatrzymując się na chwilę przy grafice, gra wygląda imponująco nawet na słabszym Xboxie Series S, choć względem Series X Bethesda musiała oczywiście pójść na kilka kompromisów. Na tańszej konsoli gracze mogą spodziewać się m.in. nieco gorszych tekstur, mniej bujnej roślinności czy mniejszego zasięgu renderowania terenu.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Co by nie mówić, świetny stan techniczny Starfield na premierę to naprawdę spore zaskoczenie. Bethesda przyzwyczaiła nas bowiem do wielce niedopracowanych debiutów, które później przez długie miesiące były doprowadzane do ładu i składu.

Kup Starfield

Premiera Starfield odbędzie się już 6 września 2023 roku, jednak posiadacze edycji Premium będą mogli rozpocząć zabawę już jutro, 1 września. Najnowsza gra Bethesdy wyląduje wyłącznie na Xboxach Series X|S i komputerach PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.