Starfield w ostatnim miesiącu notuje fatalne oceny na Steam! Nowe IP Bethesdy zawiodło coraz więcej graczy

Starfield Steam

Starfield aktualnie jawi się jako idealny przykład tego, że opinie graczy i recenzentów gier mogą różnić się od siebie i to bardzo drastycznie. Widać to w głównej mierze na Steamie, gdzie osoby posiadające tę pozycję wystawiały jej coraz gorsze oceny. Aktualnie można mówić o prawdziwym apogeum, które dość mocno szkodzi wizerunkowi najnowszego RPG-a od Bethesdy.

Starfield z coraz większą negatywnych opinii na Steam

Starfield oceny steam
Oceny Starfield na Steam

Część internautów zaczęła w ostatnim czasie zwracać uwagę, że Starfield nadal notuje naprawdę dużo negatywnych recenzji. W przypadku ostatnich 30 dni pojawiło się ich 7306, a zaledwie 31% procent wypowiada się w pozytywny sposób na temat tej pozycji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo mizerny rezultat, który na dość mocno rzutuje na wszystkie opinie, jakie pojawiły się na platformie Valve. W momencie pisania tego newsa najnowsza gra od Bethesda Game Studios zebrała ich 86,9 tysięcy, z czego ostateczny odbiór uznawany jest wyłącznie za „mieszany”, bo 65% z nich jest pozytywnych.

Co najczęściej punktują gracze? Ekrany ładowania, niedowiezienie wszystkich obietnic, powtarzalność lokacji i zadań, częste i drażniące błędy, a także niezbyt zachęcające modele NPC-ów. Warto zaznaczyć, że większość krytykujących spędziła w grze od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.

Starfield
Starfield

Dla porównania można przytoczyć tutaj inną grę Bethesdy, czyli The Elder Scrolls V Skyrim. Wydanie Special Edition, które trafiło do sprzedaży w 2016 roku, może pochwalić się 4,2 tysiącem recenzji, z czego aż 72% z nich jest pozytywnych.

Przeczytaj też: Gry podobne do Fallout

Nie ulega większym wątpliwościom, że Todd Howard i spółka mają w przypadku Starfield naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Pierwsze od 25 lat nowe IP od Bethesdy nie przypadło szczególnie do gustu społeczności.

Według jednego z twórców tej pozycji jest to efekt „oderwania od realiów tworzenia gier”, choć nie da się wykluczyć też, że sama gra po prostu nie dowozi. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.