Dziwna ekonomia w Starfield. 25 kanapek to równowartość statku kosmicznego

Starfield kanapki

Starfield to jeden najbardziej oczekiwanych tytułów w tym roku. Premiera gry już niebawem, a miłośnicy wirtualnej rozrywki nieustannie dyskutują na temat różnych aspektów produkcji Bethesdy. Tym razem głównym powodem dyskusji stały się… kanapki.

Gracze są zaskoczeni ekonomią w Starfield. 25 kanapek to równowartość najtańszego statku kosmicznego

Starfield kanapka statystyki
Kanapka w Starfield – statystyki

Użytkownicy Reddita zwrócili uwagę na bardzo ciekawą sprawę dotyczącą ekonomii w nadchodzącej produkcji Bethesdy. Jak się okazuje, jeden z posiłków, a konkretnie Patty Meal (czyli kanapka w stylu cheeseburgera) kosztuje aż 295 kredytów, co gracze uznali za wyjątkowo wysoką cenę. Dodatkowo oznacza to, że 25 takich kanapek stanowi równowartość najtańszego statku kosmicznego o nazwie Frontier, który mogliśmy zobaczyć podczas Starfield Direct, a jego cena wynosiła 7375 kredytów.

Starfield statek kosmiczny
Statek kosmiczny w Starfield zaprezentowany podczas Starfield Direct

Wyjątkowo drogie kanapki i ich wartość w stosunku do statków kosmicznych sprawiły, że wiele osób martwi się o system gospodarki w grze. Gracze zaangażowani w dyskusję o ekonomii w Starfield podkreślają, że ten element często nie jest prawidłowo dopracowany w grach amerykańskiego wydawcy. Jeden z użytkowników portalu zauważył, że bogacenie się w tytułach od Bethesdy jest zbyt łatwe, a prawdopodobnie pierwszą modyfikacją, którą otrzyma gra, będzie ta naprawiająca ekonomię.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Kup Starfield

Cóż, biorąc pod uwagę, że akcja gry ma miejsce w 2330 roku, ceny niektórych towarów mogą być dalekie od naszych wyobrażeń. Ciężko zatem ocenić, czy tak dziwna ekonomia ma prawo działać w odległej przyszłości. Jej działanie będziemy mogli jednak sprawdzić już 6 września 2023 roku, gdy Starfield zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Dodatkowo gra będzie dostępna w dniu premiery w usłudze Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.