Starfield jest lepszą grą dzięki ekskluzywności na Xboksy. Todd Howard porównuje kosmiczny tytuł do Zeldy

starfield

Jak wiemy (choć niektórzy recenzenci nie do końca zdawali sobie z tego sprawę) Starfield nie trafi na konsole PS5. Kosmiczna produkcja Bethesdy została wydana wyłącznie na PC oraz konsole Xbox Series X|S. Według Todda Howarda to właśnie ekskluzywność Starfielda pomogła dostarczyć graczom bardziej dopracowany produkt.

Dzięki ekskluzywności Starfield jest lepszą produkcją

Trailer Starfield

Podczas ostatniej rozmowy z BBC, Todd Howard odniósł się do tematu ekskluzywności gry Starfield. Jak mówi deweloper, dzięki temu, że produkcja wydana została wyłącznie na PC oraz Xboksy Series X|S, jest bardziej dopracowana. Według Howarda możliwość skupienia się tylko na jednej platformie pozwoliła twórcom na oddanie w ręce graczy „lepszego produktu”.

Kiedy tworzysz coś ekskluzywnego, możesz bardziej się skupić. Wiesz, że jest to sprzęt lub rzecz, na której ludzie grają, więc możliwość skupienia się na tym zawsze daje lepszy produkt. Oczywiście chcemy, aby ludzie mieli do niego dostęp. Ale bycie z Xboksem oznacza dla nas lepszą przystępność. Powiedziano mi, że ta premiera może przyciągnąć więcej osób, niż cokolwiek, co kiedykolwiek zrobiliśmy, i to pomimo sukcesu naszych poprzednich gier.

Todd Howard

W dalszej części rozmowy Todd Howard porównał Starfield do niezwykle popularnej serii The Legend of Zelda. Jak mówi mężczyzna, „Zelda” z automatu kojarzy się ludziom z konsolą Nintendo Switch, co zdaniem dewelopera jest korzystnym zjawiskiem.

Myślę, że ludzie lubią przywiązywać marki do niektórych gier. Kiedy myślisz o Zeldzie, myślisz o Switchu. Sądzę, że czasem może to być naprawdę korzystne.

Todd Howard

Warto dodać, że jak zapewniał szef działu Xbox w Microsofcie, Phil Spencer, nie każda gra Bethesdy musi być ekskluzywna dla konsoli „zielonych”. W przypadku tego studia sprawa wyłączności gier ma być rozpatrywana pod względem indywidualnych przykładów.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Starfield

Na koniec przypominamy, że premiera Starfield odbyła się 6 września 2023 (dzisiaj). Gra jest dostępna na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S. Produkcja Bethesdy zasiliła także bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.