Eksploracja w Starfield nie taka „nieograniczona”! Szykujcie się na niewidzialne ściany podczas przygody

Starfield znak stop

Im bliżej premiery Starfield, tym więcej intrygujących wieści dociera do uszu wszystkich zainteresowanych tą pozycją graczy. Nie tak dawno pisaliśmy, że jeden z pracowników Bethesdy spędził w grze około 160 godzin i nadal nie zbliżył się poznania wszystkich jej sekretów, a to z całą pewnością pobudziło wyobraźnię entuzjastów kosmicznej eksploracji. Okazuje się jednak, że poznawanie tajemnic wszystkich dostępnych planet nie będzie takie „nieograniczone”, bo na przeszkodzie staną nieszczęsne niewidzialne ściany.

Niewidzialne ściany mogą być zmorą wszystkich podróżników w Starfield

Pod koniec minionego weekendu pojawił się materiał, który pokazuje dokładnie, jak daleko gracz jest w stanie dojść, eksplorując planety w Starfield. Wbrew nadziejom wielu osób i obietnicom deweloperów zwiedzenie nie jest takie nieograniczone.

Jak wykazał eksperyment jednego z internatów, po około 10 minutach pieszej wędrówki przez powierzchnię trafi się na niewidzialną ścianę, a na ekranie pojawi się komunikat zachęcający do eksploracji innego regionu, lub powrotu na statek. To zaś kłóci się z niedawnymi słowami Pete’a Hinesa, który zapewniał, że Starfield umożliwi swobodną eksplorację każdej planety. Materiał niestety został szybko skasowany przez Bethesdę, a próby reuploadu filmu również nie pozostają zbyt długo dostępne.

Oczywiście po natrafieniu na takową ścianę zawsze będzie możliwość wylądowania w innym, predefiniowanym miejscu planety i dojście do interesującego nas miejsca, to jednak ma raczej mało wspólnego z nieskrępowanym odkrywaniem tajemnic.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Starfield

Dla części graczy takie ograniczenie to żaden problem, bo mało kto planuje tak długie eskapady; oczywiście są też tacy, którzy podkreślają, że niewiele ma to wspólnego ze swobodą. Inni zaś czują się oszukani obietnicami o nieskrępowanej eksploracji, bo była to dla nich najważniejsza cecha całej zabawy w Starfield. A jakie jest Wasze zdanie na temat niewidzialnych ścian w najnowszej grze Bethesdy? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.