Todd Howard: „Starfield jest jak 5-6 gier w jednej”. Ogrom produkcji nie ułatwiał twórcom zadania

Starfield

Panel Starfield Direct spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony fanów, a sam tytuł jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Dodatkowo deweloperzy zapowiedzieli już, że gra ma mniej błędów, niż poprzednie produkcje Bethesdy, więc wygląda na to, że Starfield jest na dobrej drodze. Teraz twórcy chwalą się ogromem nadchodzącego tytułu, jednak jak się okazuje, rozmiar projektu przysporzył także pewnych problemów.

Todd Howard twierdzi, że „Starfield jest jak 5-6 gier w jednej”. Rozmiar produkcji przysporzył problemów

Wywiad IGN z Toddem Howardem

Todd Howard, reżyser i producent wykonawczy w Bethesda Game Studios, udzielił kilka dni temu wywiadu dla portalu IGN. Mówiąc o możliwościach i rozmiarach Starfielda, mężczyzna stwierdził, że produkcja jest jak „5-6 gier w jednej”, a każda z nich mogłaby stanowić oddzielny projekt. Dodał jednak, że w związku z tym połączenie wszystkich elementów, na które składa się gra, nie było łatwym zadaniem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zawsze trudno jest nam osiągnąć odpowiedni przepływ rozgrywki, w którym te elementy nie wydają się być osobnymi grami. Muszą one przeplatać się ze sobą w sposób, który całościowo tworzy coś większego niż suma ich części.

Todd Howard

W tym samym wywiadzie przedstawiciel Bethesdy przyznał także, że kolejna przygotowywana przez studio produkcja, czyli The Elder Scrolls 6, będzie prawdopodobnie ostatnią, jaką mężczyzna wyprodukuje przed emeryturą. Warto również dodać, że po TES 6 ma pojawić się również kolejna odsłona Fallouta. Nie znamy jednak jeszcze szczegółów dotyczących tych tytułów.

Zobacz też: Kody do Wiedźmin 3

Przypominamy, że Starfield zadebiutuje 6 września 2023 roku na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Dodatkowo gra pojawi się w dniu premiery w Game Passie.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.