Starfield będzie produkcją +18. Australijski odpowiednik PEGI wystawił grze przedział wiekowy

Starfield

Starfield bez wątpienia zapowiada się jako jedna z najgorętszych premier 2023 roku. Z racji zbliżającej się premiery pierwsze organy zajmujące się wystawianiem klasyfikacji wiekowej dla nadchodzącego dzieła Bethesdy. Pierwszym urzędem okazał się australijski ACB, który zawyrokował, że gra przeznaczona będzie raczej dla dorosłych graczy.

W Starfield gracze doświadczą przemocy, wulgarnego języka oraz obecności narkotyków

Starfield
Starfield

Australijski urząd zajmujący się wydawaniem klasyfikacji wiekowej ACB ocenił dwa dni temu, że Starfield ze względu na swoją zawartość będzie grą przeznaczoną dla osób powyżej osiemnastego roku życia. Urzędnicy wykazali, że w najnowszym dziele Bethesdy znalazły się takie aspekty jak przemoc, wulgarny język (choć niezbyt często występujący). Poza tym w tytule pojawią się sceny pokazujące nagość, choć nie będą one zbyt częste.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

ACB dopatrzyło się również znaczącej obecności narkotyków w Starfield, co może oznaczać, że twórcy postanowili zaimplementować do produkcji mechaniki, które mogą przypominać stosowanie substancji psychoaktywnych.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

Na ten moment nie wiadomo jakie raitingi wystawi produkcji amerykańskie ESRB oraz europejskie PEGI, choć można spodziewać się, że będziemy mieli do czynienia z podobną klasyfikacją wiekową. Na koniec przypominamy, że Starfield zadebiutuje już 6 września 2023 roku na PC oraz Xbox Series X|S i od dnia premiery dostępny będzie w bibliotece Xbox Game Pass.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.