Starfield będzie produkcją +18. Australijski odpowiednik PEGI wystawił grze przedział wiekowy

Starfield

Starfield bez wątpienia zapowiada się jako jedna z najgorętszych premier 2023 roku. Z racji zbliżającej się premiery pierwsze organy zajmujące się wystawianiem klasyfikacji wiekowej dla nadchodzącego dzieła Bethesdy. Pierwszym urzędem okazał się australijski ACB, który zawyrokował, że gra przeznaczona będzie raczej dla dorosłych graczy.

REKLAMA

W Starfield gracze doświadczą przemocy, wulgarnego języka oraz obecności narkotyków

Starfield
Starfield

Australijski urząd zajmujący się wydawaniem klasyfikacji wiekowej ACB ocenił dwa dni temu, że Starfield ze względu na swoją zawartość będzie grą przeznaczoną dla osób powyżej osiemnastego roku życia. Urzędnicy wykazali, że w najnowszym dziele Bethesdy znalazły się takie aspekty jak przemoc, wulgarny język (choć niezbyt często występujący). Poza tym w tytule pojawią się sceny pokazujące nagość, choć nie będą one zbyt częste.

ACB dopatrzyło się również znaczącej obecności narkotyków w Starfield, co może oznaczać, że twórcy postanowili zaimplementować do produkcji mechaniki, które mogą przypominać stosowanie substancji psychoaktywnych.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

Na ten moment nie wiadomo jakie raitingi wystawi produkcji amerykańskie ESRB oraz europejskie PEGI, choć można spodziewać się, że będziemy mieli do czynienia z podobną klasyfikacją wiekową. Na koniec przypominamy, że Starfield zadebiutuje już 6 września 2023 roku na PC oraz Xbox Series X|S i od dnia premiery dostępny będzie w bibliotece Xbox Game Pass.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!