Premiera Starfield i Redfall opóźniona! Bethesda przekazuje złe wieści

Starfield

Potwierdziły się najczarniejsze obawy wielu graczy. Premiera Starfield została opóźniona, ale na tym nie koniec, bo Redfall również zaliczy poślizg. Cóż: można się było tego spodziewać, ale to w dalszym ciągu niezbyt przyjemna wiadomość.

REKLAMA

Starfield i Redfall zaliczają opóźnienie — jest nowy termin premiery dla obu produkcji

Informacja na temat Redfall i Starfield. pic.twitter.com/gaIvb3AXzb

— Bethesda Polska (@bethesda_pl) May 12, 2022

Informacja na temat Redfall i Starfield. pic.twitter.com/gaIvb3AXzb

— Bethesda Polska (@bethesda_pl) May 12, 2022

Bethesda podzieliła się z graczami bardzo przykrą wiadomością. Pierwotnie Starfield miał ukazać się 11 listopada, a Redfall w sierpniu. Niestety żadna z wymienionych produkcji nie zadebiutuje w pierwotnym terminie, bo wydawca podjął decyzję o ich opóźnieniu. Nowy termin premiery dla Starfield i Redfall to pierwsza połowa 2023 roku. Dokładnych dat nie ujawniono.

Wydawca zapewnił, że zespoły pracujące przy Starfield i Redfall podchodzą do swoich projektów bardzo ambitnie, dlatego potrzebują więcej czasu na ich doszlifowanie. Bethesda wielokrotnie wypuszczała na rynek niedopracowane produkcje, więc być może przejęcie firmy przez Microsoft wpłynęło na decyzję o przesunięciu premiery obu gier. Niewykluczone, że Microsoftowi zależy na w pełni dokończonych tytułach, aby uniknąć rozczarowania graczy.

Przeczytaj też: Shadow Hearts Remake może być w planach

Biorąc pod uwagę opóźnienie premiery Starfield i Redfall, pod znakiem zapytania stanęła kwestia, czy na czerwcowej konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase zobaczymy gameplaye z tych gier. Miejmy jednak nadzieje, że mimo wszystko zespoły są gotowe, żeby zaprezentować nagrania z rozgrywki.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!