Starfield doczeka się „czegoś dużego”. Ruchy Bethesdy wskazują na wielkie wydarzenie

Starfield

Niebawem minie rok od premiery Starfield, ale — jak na razie — nie można powiedzieć, aby tytuł ten osiągnął ogromny sukces, na który liczyło wielu graczy. Nie oznacza to jednak, że Bethesda zamierza odpuszczać, bo plany na rozwój są i to bardzo ambitne. Nowe informacje wskazują, że jesteśmy coraz bliżej wydania „czegoś dużego”, a oczy wielu zwracają się w stronę Todda Howarda i spółki jeszcze bardziej.

Zakulisowe aktualizacje na Steam zwiastują dodanie „czegoś dużego” do Starfield

Starfield Empire State Building
Starfield

Wedle danych zbieranych przez serwis SteamDB gra w maju doczekała się całkiem sporej liczby modyfikacji, których ostatecznie było więcej niż łącznie w marcu i kwietniu. Ostatnie zmiany na tzw. zapleczu platformy Valve miały miejsce zaledwie 20 godzin temu, co wskazuje jasno na to, że Bethesda faktycznie nad czymś pracuje i przymierza się do publikacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W związku z tym na redditowym wątku poświęconym grze panuje spore poruszenie i wiele osób spodziewa się, że ów tajemnicze zmiany zwiastują rychłą zapowiedź i wydanie DLC zatytułowanego Shattered Space.

Moja teoria jest taka, że ​​w dniu Xbox Showcase (9 czerwca) zaprezentowane zostanie rozszerzenie Shattered Space oraz czerwcowa aktualizacja i myślę, że będzie jeszcze większa niż poprzednia. Chcą zrobić wrażenie, a to jest ich jedyna szansa, aby to zrobić.

Jeden ze wpisów na Reddicie

Inni wskazują zaś, że Howard i spółka udostępnią wyczekiwane przez wielu narzędzia modderskie, na które czeka pewne grono entuzjastów. W końcu modyfikacje to jeden z tych elementów, które dają grom od Bethesdy nie tyle długie życie, ile w zasadzie pewną długowieczność. Z perspektywy deweloperów oraz wydawcy taki stan rzeczy jest jak najbardziej oczekiwany.

Starfield
Starfield

Jak słusznie zauważył jeden z graczy — spekulować i snuć domysły można, ale na podstawie zamieszczanych w bazie danych informacji nie można rozszyfrować nic więcej. Pewne jest natomiast, że Bethesda pracuje nad czymś sporym, co wymaga od nich częstego aktualizowania i dodawania zawartości na Steam.

Najpewniej wszystko okaże się już niebawem, bo podczas Xbox Games Showcase, który zaplanowany jest na 9 czerwca 2024 roku. Z punktu widzenia deweloperów oraz samego Microsoftu jest to najlepszy czas na zapowiedzenie „czegoś dużego”.

Źródło: SteamDB, Reddit r/ Starfield

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.