Starfield jednak nie dla PS5? Ostatnie plotki miały nie być prawdziwe

starfield ps5

Ostatnio słyszy się, że Starfield mógłby trafić na PS5. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że wcale tak nie będzie. Plotki zdementował bowiem jeden z dziennikarzy, który wie sporo na temat tego, co dzieje się w Microsofcie.

Starfield nie trafi na PS5?

Phil Spencer potwierdził ostatnio, że 4 gry Xboxa trafią na inne konsole. Pierwsza z nich (Pentiment) już się tam znalazła, a wielu spekuluje, jakie będą następne ruchy firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednym z nich miałoby być rzekome wydanie Starfield na PS5. Pisał o tym insider Silknigth – według tych informacji gra miałaby zadebiutować na konsoli Sony pomiędzy listopadem a grudniem 2024 roku.

Wiele wskazuje jednak, że tak się wcale nie stanie. Do pogłosek tych odniósł się bowiem dziennikarz Windows Central Jez Corden.

Zgodnie z jego doniesieniami, nikt aktualnie nie pracuje nad Starfield na PS5. Redaktor dodał, że nie wiadomo co przyniesie przyszłość, ale nie powinniśmy się niczego spodziewać w najbliższym czasie.

Także wydaje się jasne, że – przynajmniej póki co – plotki na ten temat były nieprawdziwe. Corden jest bowiem dobrze poinformowany w środowisku Microsoftu, co stawia go na wiarygodnej pozycji.

Naturalnie być może kiedyś sytuacja ta ulegnie zmianie. Na razie jednak najprawdopodobniej ostatnia wielka produkcja Bethesdy pozostanie ekskluzywna dla PC i Xboxów Series X|S.

Źródło: Twisted Voxel

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.