Mało opcji romansowych w Starfield to dobry znak. Scenarzysta Dragon Age chwali decyzję Bethesdy

Starfield

Dyskusje o nadchodzącej grze Bethesdy nie ustają, a na temat produkcji wypowiadają się także różne osoby powiązane z branżą. Ostatnio swoje spostrzeżenia umieścił w sieci były deweloper studia BioWare odpowiedzialny za narrację między innymi w grach takich jak Dragon Age czy Baldur’s Gate. Mężczyzna postanowił odnieść się na Twitterze do kwestii opcji romansowych dostępnych w Starfield.

Były deweloper BioWare ma nadzieję, że cztery opcje romansowe w Starfield oznaczają podejście „jakość nad ilość”

David Gaider, były deweloper studia BioWare, w swoim wpisie na Twitterze wypowiedział się na temat możliwości nawiązania jedynie czterech relacji miłosnych w Starfield. Mężczyzna uznał tę decyzję za słuszną i wyraził nadzieję, że jest to oznaka podejścia „jakość ponad ilość”. Były projektant narracji gry Dragon Age liczy też na bardziej znaczące i głębsze scenariusze, które nie będą generowane przez AI.

Choć Starfield zapowiada się na naprawdę ogromną produkcję, według twórców w grze znajdą się tylko cztery postacie, z którymi będziemy mogli nawiązać miłosną więź. Ograniczenie wyboru partnerów być może pozwoli na lepiej dopracowane dialogi i rozwinięte historie, co może bardziej zaangażować graczy w tworzone relacje. Jednak aby w pełni ocenić decyzję Bethesdy, warto poczekać do premiery gry.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Kup Starfield

Jak mówił jak czas temu przedstawiciel Bethesdy Todd Howard, Starfield ma być jak 5-6 gier w jednej, więc na fanów, poza opcjami nawiązywania miłosnych relacji, powinno czekać jeszcze wiele innej zawartości. Przypominamy, że gra zadebiutuje 6 września na PC i konsolach Xbox Series X|S, a w dniu premiery pojawi się także w Game Passie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.