Niska ocena recenzenta Starfield powodem gróźb ze strony graczy. Krytyk dzieli się doświadczeniami

Starfield Frontier

Już pierwsze recenzje Starfield wskazywały na to, że na Xboxy Series X|S oraz PC zmierza prawdziwy hit. Oczywiście – nie każdy krytyk czy gracz musi zgadzać się z tak dobrymi ocenami, jakie do tej pory zbiera produkcja Bethesdy. Jak się jednak okazuje, jeden z recenzentów spotkał się z wyjątkowo skrajną reakcją po wystawieniu niskiej oceny grze.

Recenzent Starfield otrzymuje groźby po wystawieniu grze niskiej oceny

Swoimi niezbyt przyjemnymi doświadczeniami podzielił się na platformie X (dawny Twitter) Alejandro Castillo, redaktor portalu MeriStation. Jak mówi autor wpisu, docierają do niego obelgi oraz groźby, które wprost mówią: „Dorwiemy cię” czy „Obedrzemy cię ze skóry”. Dziennikarz jest zastraszany po tym, jak wystawił grze Starfield ocenę 5,8/10.

Castillo postanowił nagłośnić sprawę i pokazać, jak skrajne emocje potrafią wzbierać w graczach oceny czy recenzje gier. Wyrażenie przez redaktora własnej, nieco odmiennej od mainstreamu opinii wywołało bardzo skrajną i zupełnie niepotrzebną reakcję. Warto jednak mieć świadomość, że takie wydarzenia mają miejsce.

Zobacz też: Ranking procesorów

Kup STARFIELD

Na zakończenie przypominamy, że Starfield zadebiutuje już 6 września 2023 roku (jutro) na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Warto również pamiętać, że nie każdemu produkcja Bethesdy musi przypaść do gustu, a w razie innego spojrzenia na daną grę, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kulturalna wymiana zdań na jej temat.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.