Bethesda poważnie potraktowała temat religii w Starfield. Twórcy konsultowali się z jezuitą

Starfield

Premiera kosmicznej produkcji Bethesdy już za rogiem. Uniwersum ma być niezwykle rozbudowane, a twórcy poświęcili uwagę także różnym aspektom, na które składa się społeczeństwo. Jak wynika z ostatniej rozmowy przeprowadzonej z głównym projektantem gry, jeden z takich elementów – a mianowicie religia – ma być istotną częścią świata gry.

Bethesda starannie podeszła do tematu religii w Starfield

Zwiastun Starfield

Jakiś czas temu portal Polygon opublikował wywiad z głównym projektantem gry Starfield, Emilem Pagliarulo. W trakcie rozmowy został poruszony również temat religii oraz tego, jak została zaprojektowana w nadchodzącej produkcji Bethesdy. Okazuje się, że deweloperzy byli niezwykle skrupulatni podczas opracowywania tego aspektu społeczeństwa, zatrudniając do współpracy byłego scenarzystę Fallouta 4 i Skyrima – jezuitę, który obecnie kształci się na księdza.

Religia w Starfield ma inspirować ludzi do podróży międzygwiezdnych. W produkcji pojawią się co najmniej trzy odłamy: Sanctum Universum, The Enlightened oraz The Great Serpent. Były pracownik Bethesdy, jezuita Shane Liesegang pomagał przy opracowaniu dwóch pierwszych wyznań. Jak zaznacza Pagliarulo, dzięki temu proces opierał się na wiarygodnych informacjach.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Starfield

Na zakończenie przypominamy, że już dzisiejszej nocy (z 31 sierpnia na 1 września) o godzinie 2:00 polscy gracze, którzy zakupili edycję Premium oraz kolekcjonerki mogą rozpocząć swoją przygodę w Starfield. Pozostali będą mogli cieszyć się grą od 6 września 2023.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.