Starfield na PC z ważną modyfikacją. Posiadacze kart od Nvidii i Intela powinni się nią zainteresować

Starfield RTX 4090 Intel Arc A770

Debiut Starfield w ramach Wczesnego Dostępu przyciągnął wielu graczy z całego świata przed konsole czy komputery, umożliwiając wyczekiwaną przez wielu eksplorację wszechświata. Z racji na współpracę Bethesdy z AMD produkcja ta obsługuje tylko jedną technologię skalowania obrazu, a więc FSR 2.0, co dla posiadaczy kart graficznych od Nvidii stanowić może pewien problem. Nie ma jednak problemu, którego moderzy na PC by nie rozwiązali, a co za tym idzie na modyfikację zamieniające tę technologię, nie trzeba było długo czekać!

Starfield Upscaler to modyfikacja wyczekiwana przez użytkowników kart graficznych od Nvidii i Intela

Ogłoszenie współpracy pomiędzy Bethesdą a AMD przy tworzeniu Starfield

Dzięki pracy modera kryjącego się pod pseudonimem PureDark posiadacze kart graficznych od Nvidii mogą pobrać modyfikację Starfield Upscaler, która zastępuje AMD FSR 2.0 technologią DLSS lub Intel XeSS. Ważnym w tym kontekście jest zaznaczenie, że zainstalowanie tego moda spowoduje, że technologia wykorzystywana przez „czerwonego” producenta podzespołów zostanie całkowicie usunięta z gry, a co za tym idzie — nie będzie możliwości jej wykorzystania.

Autor modyfikacji podkreśla, że wydajność i działanie DLSS zależne jest przede wszystkim od indywidualnej konfiguracji każdego gracza. Jeśli więc posiadamy wydajną kartę graficzną, ale działa ona z wolniejszym procesorem, to skok wydajnościowy może być mniejszy lub wręcz minimalny.

Przeczytaj też: Ranking procesorów

Kup Starfield

Mod Starfield Upscaler dostępny jest oczywiście za pośrednictwem platformy NexusMods, a w momencie pisania tego newsa pobrało go już prawie 15 tysięcy osób. Trzeba jednak pamiętać, że jest to fanowska modyfikacja, która nie jest wspierana przez żadną firmę, dlatego też prawdopodobieństwo błędów i problemów jest większe niż zazwyczaj. Mimo wszystko warto dać szansę takiej inicjatywie, zwłaszcza jeśli zależy nam na dodatkowej wydajności podczas zabawy w najnowszym tytule od Bethesdy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.